Dienas ziņas

Sardīnijā ar vērienu noslēdzas NATO mācības "Noble Jump"

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Jelgavas savvaļas zirgu pulks kļūst kuplāks

Jelgavas savvaļas zirgu pulks kļūst kuplāks

Jau 16 gadus Jelgavā mājvietu raduši savvaļas zirgi – pirmie iemītnieki tika atvesti no Nīderlandes, un šobrīd ganāmpulka skaits pieaudzis līdz 80 dzīvniekiem. Zirgi dzīvo pēc dabas likumiem, tos uzrauga gans, kurš rūpējas par zirgu labsajūtu. Taču raizes sagādā apmeklētāji, kuri mēģina piebarot un traucēt zirgiem. 

Savvvaļas zirgi savu ikdienu aizvada Jelgavas pilsētas palienes pļavās.  Pērno ziemu tie pārcietuši salīdzinoši labi, jo nekādu ekstremālu apstākļu, tai skaitā pavasara plūdu, nav bijis. Arī tuvumā esošā urbānā vide zirgiem nav traucēklis.

"Viņi ir ļoti fleksibli dzīvnieki, kuri ir spējīgi pielāgoties pie jebkurām situācijām. Viņi ir ziņkārīgi. Viņiem patīk cilvēku klātbūtne un tehnika pļavā," stāstīja ganāmpulka saimnieks Einārs Nordmanis.

Dzīvniekus mīloši cilvēki reizēm satraucas, vai zirdziņiem nav auksti un kad beidzot uzbūvēs stalli.  "Nu, tad es varu pateikt, ka viņi tajā stallī īpaši neies, jo viņiem patīk svaigā gaisā, brīvībā," paskaidroja Nordmanis.

Zirgu ir ap 70–80, precīzu skaitu pašlaik mēģina noskaidrot – zirgus čipo un taisa viņiem "pases".

Taču cilvēku klātbūtne nereti mēdz būt dzīvniekiem traucējoša, jo apmeklētājiem, kuri zirgus vēro ne vien no skatu torņa, bet arī pļavā, ik dienas nākas izteikt arī virkni aizrādījumu. Barojot šos dzīvniekus, ir liels risks, ka viņi var saslimt. 

"Nedrīkstētu iet klāt zirgiem tuvāk par metriem 25 līdz 30. Nedrīkstētu zirgiem uzbāzties ar savu draudzību, mīlestību.

Ja zirgi gribēs ar kādu draudzēties, viņi paši atnāks.

Nu, un, protams, nedrīkst nest nekādus kārumus," skaidroja ganāmpulka saimnieks.

Šobrīd savvaļas zirgu ganāmpulkam pievienojušies astoņi kumeliņi, šomēnes gaidāms vēl lielāks zirgu ģimenes pieaugums.  

Pēc Jelgavas pašvaldības tūrisma informācijas centra datiem savvaļas zirgus ik gadu apmeklē ap 100 tūkstošiem apmeklētāju. Zirgi atrodas tuvāk Pilssalas skatu tornim un arī  turpmāk tie atradīsies tuvāk pilsētai, jo Pilssalas ziemeļu gals būs slēgts līdz 30. jūnijam, lai netraucētu pļavu putniem ligzdot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti