Arī pagājušajā nedēļā Latvijā mazinājusies saslimstība ar gripu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Arī pagājušajā nedēļā, tāpat kā iepriekšējā nedēļā, gripas vidējā intensitāte Latvijā samazinājusies un raksturota kā zema – 28,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem (iepriekš – 39,2), liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Pacientu skaits, kuri vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtos augšējo elpceļu infekciju gadījumos – 1 225 pacienti jeb vidēji 1740,8 uz 100 000 iedzīvotājiem (iepriekš – 1960,3 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem). Augstāka saslimstība ir bērniem līdz četru gadu vecumam.

Pneimoniju gadījumos pēc palīdzības vērsušies 16 pacienti jeb vidēji 22,7 uz 100 000 iedzīvotājiem (iepriekšējā nedēļā 21,6 uz 100 000 iedzīvotājiem). Augstākā saslimstība ar pneimoniju reģistrēta pieaugušajiem vecumā virs 65 gadiem.

Ģimenes ārstu praksēs pagājušajā nedēļā reģistrēti 20 klīniskie gripas gadījumi, visbiežāk saslimstība novērota Rīgā. Augstāka saslimstība bērniem līdz četru gadu vecumam.

No monitoringā iesaistītām stacionārām ārstniecības iestādēm tika ziņots par 14 hospitalizētiem pacientiem ar gripu un četriem stacionētiem pacientiem ar gripas izraisītu pneimoniju.

Tāpat kopā no monitoringā iesaistītajām slimnīcām tika ziņots par 95 stacionētiem pacientiem ar Covid-19 infekciju (13. nedēļā – 105 ziņojumi).

Pagājušās nedēļas laikā Latvijā Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 15,1% salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu. Laboratoriski tika apstiprināti 229 Covid-19 gadījumi (iepriekš – 199). Par 0,4% samazinājies pozitīvo testu īpatsvars. 

Salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu pacientu skaits stacionāros ar apstiprināto Covid-19 infekciju samazinājies par 6%.

SPKC norādīja: lai mazinātu smagas saslimšanas un nāves risku, vakcinācija pret sezonālo gripu un Covid-19 ieteicama ikvienam, tomēr īpaši rekomendēta cilvēkiem, kuriem saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām norit smagā formā un kuriem ir augsts komplikāciju risks. Vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai portālā "manavakcina.lv".

Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt vienā vakcinācijas reizē, atgādināja SPKC.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti