12. klases skolēni šonedēļ kārto valsts centralizētos svešvalodu eksāmenus

Aptuveni 18 tūkstoši 12. klašu skolēnu šonedēļ kārto valsts centralizētos svešvalodas eksāmenus. Nepilni 14 000 izvēlējušies kārtot angļu valodas eksāmenu, kas norisinās otrdien, 14.martā. 

Tāpat skolēni šajā nedēļā kārtos arī krievu, vācu un franču valodas eksāmenus. Valsts izglītības satura centrā atgādina, ka skolēni vajadzības gadījumā aicināti zvanīt uz centra anonīmo uzticības tālruni, ja eksāmenu laikā pamana kādus pārkāpumus.

Valsts izglītības satura centra pārstāve Diāna Āboltiņa stāsta, ka arī šogad skolēniem angļu valoda ir populārākā no visām svešvalodām, un to ir pieteikušies kārtot 13 755 skolēni.

Diāna Āboltiņa: Par centralizētajiem eksāmeniem svešvalodās

  “Krievu valoda ir otra populārākā. To pieteicās kārtot virs 3000 kārtotāju, tad ir vācu valoda ar 173 pieteikumiem, un franču valoda ar 57 pieteikumiem. Tas pagaidām ir provizoriskais skaits. Reālais skaits būs zināms eksāmenu norises dienā, vidēji 10% atbirst parasti,” stāsta Āboltiņa.

  “Kā allaž eksāmenu laikā darbosies arī mūsu anonīmais uzticības tālrunis [67503755], uz kuru var veikt iezvanu un ierunāt par pārkāpumiem eksāmenu norises laikā vai izteikt kādu viedokli vai priekšlikumu saistībā ar eksāmeniem,” atgādina Āboltiņa.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti