12 raidījumi vienā telpā. Kā tapa jaunā Latvijas Televīzijas Ziņu studija?

Turpmāk jaunā vizuālā formātā un izcilā HD kvalitātātē! Vērienīgas pārmaiņas piedzīvojuši Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta raidījumi, tie visi tagad top vienuviet – jaunajā Ziņu studijā.

Par studijas tapšanu stāsta LTV komanda un pieaicinātie eksperti, kuri strādājuši plecu pie pleca.

Studijas scenogrāfiju veidoja scenogrāfi Maija Jansone un Valters Kristbergs: “Zinājām, ka vēlamies ekrānu sienas – tas bija sākuma punkts. Pēc tam tapa shēmas, sāka veidoties raksturs, pamazām to visu ietērpām vizuālā vēstījumā.” Valters Kristbergs uzsver, ka “Ziņu dienests ir viens liels muskulis, taču bija nepieciešams telpā katru raidījumu nodalīt”.

“Sapratām – lai operatīvi varētu veikt vizuālas izmaiņas, jāstrādā ar gaismu – iebūvētām gaismas dekorācijām. Tāpēc studijā izmantoti kilometriem vadu un LED gaismu – pults režisors un gaismu mākslinieks var ātri pārslēgt, radīt pavisam jaunu identitāti un sajūtu. Ienākot studijā, varētu šķist, ka viss ir pelēks un tumšs, taču ar gaismu dažās sekundēs radām atmosfēru: “Rīta panorāmai” ir sava sajūta, “Panorāmai” un “Nakts ziņām” – pavisam cita. Lai skatītājs no rīta ieslēdz televizoru un nejūtas kā vakarā. Un otrādi.”

Studijā apvienotas visas LTV Ziņu dienesta veidotās ziņas – “Rīta panorāma”, “Dienas ziņas”, “Panorāma”, “Nakts ziņas”, arī “Sporta ziņas”, “Laika ziņas”, “Kultūras ziņas” un raidījumi: “Šodienas jautājums”, “De facto”, aktuālā intervija “Viens pret vienu”, “Aizliegtais paņēmiens” un “Pasaules panorāma”.

LTV Ziņu dienesta režisore Liene Žeimunde: “Katram Ziņu dienesta raidījumam ir sava sūtība un informācijas pasniegšanas veids. Studiju mēģinājām pielāgot un transformēt tā, lai tiktu saglabāts katra raidījuma atšķirīgais, skatītājiem jau pazīstamais stils un rokraksts. Protams, ir īpaši jādomā par ziņu pasniegšanas veidu, vizuālajiem un tehnoloģiskajiem risinājumiem, tomēr pamatu pamats ir pašas ziņas. Jebkuram Ziņu dienesta veidotajam raidījumam galvenais ir saturs, tā uzticamība.”

Tehniski studija sadalīta zonās, svarīgākajā atrodas “Panorāmas” galds septiņu metru garumā – nemainīga vienība, viens lielums.

Studijā izvietoti speciāli viena laiduma ekrāni bez šuvēm, mazliet liekti malās. Režisore Liene Žeimunde: “Lai pārskatāmi pasniegtu informāciju, rādītu info grafikas un citus vizuālos materiālus, šādi ekrāni ir absolūta nepieciešamība mūsdienu televīzijā.”

Studijas izveide LTV komandai bijis liels izaicinājums. Ervīns Zgirskis, LTV Audiovizuālā nodrošinājuma daļas direktors: “Lai visu darbinātu, studijā ir vadības sistēmas, daudz gaismas tehnoloģiju, līdz ar to visiem, arī operatoriem, jāstrādā pēc ļoti skaidriem noteikumiem. Visa studija ir viens liels instruments, ar to jāstrādā gudri!”

“Ceru, ka skatītājiem LTV ziņas kļūs acij tīkamākas, komfortablākas un mums būs iespēja tās pasniegt pilnvērtīgāk,” teic Liene Žeimunde. Viņai pievienojas scenogrāfs Valters Kristbergs: “Ļoti vēlos, lai skatītājs ieslēdz ziņas un noskatās līdz galam. Ceru, ka šī vizuālā pievienotā vērtība, ko radīs jaunais studijas ietvars, ļaus ne vien fonā klausīties informāciju, bet arī pavērot, ar kādiem izteiksmes līdzekļiem tiek stāstīts.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti