Sadaļas Sadaļas

12. klašu eksāmeni būs klātienē – jālieto maskas un jāorganizē Covid-19 testēšana

Valdība apstiprināja noteikumus 12. klašu skolēnu noslēguma pārbaudījumu norisei klātienē, informēja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Eksāmeni par vispārējās vidējās izglītības iegūšanu notiks, sākot ar 11. maiju, tomēr to skaits ir samazināts. Lai iegūtu atestātu par vispārējo vidējo izglītību, šogad un arī nākamgad skolēniem nebūs obligāti jākārto ceturtais jeb izvēles eksāmens. Profesionālās kvalifikācijas eksāmenu norise plānota jūnijā.

Lai vispārizglītojošo priekšmetu eksāmenu norise būtu droša, izglītojamiem un pieaugušajiem, kuri iesaistīti obligāto pārbaudījumu norisē, jāievēro galvenie drošības pamatprincipi –

jāveic testēšana, jāievēro distances un higiēnas prasības, kā arī eksāmenu laikā visiem jālieto individuālie aizsardzības līdzekļi, tostarp mutes un deguna aizsegi.

Vienā eksāmena telpā drīkstēs atrasties ne vairāk kā 25 izglītojamie, bet atbilstoša izmēra skolas zālē pieļaujama līdz 40 izglītojamo klātbūtne.

Skolās būs nodrošināti individuālās aizsardzības līdzekļi. Tāpat būs jāpārdomā atbilstošs telpu plānojums, lai netiktu pārsniegts personu skaits. Noteikts arī eksāmenu ilgums – 3 stundas.

Uz vispārizglītojošo priekšmeta eksāmenu 12. klases skolēni vai profesionālas izglītības skolu audzēkņi un pieaugušie, kuri iesaistīti eksāmenu norisē, drīkst doties tikai tad, ja ir veikts Covid-19 tests un tas ir negatīvs.

Jāatceras, ka uz eksāmenu nedrīkst doties gadījumos, ja ir elpceļu infekcijas pazīmes, ja ir noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija.

Gan izglītības iestādes ārtelpās, gan iekštelpās jākontrolē cilvēku plūsmas, lai novērstu cilvēku drūzmēšanos. Daudzas pašvaldības arī nodrošinās transportu nokļūšanai uz eksāmena norises vietu. Par visiem drošības pasākumiem jaunieši saņems informāciju no savām izglītības iestādēm.

Izglītojamiem, kuri nevar piedalīties eksāmenā tādēļ, ka ir Covid-19 slimnieki vai to kontaktpersonas, tiek nodrošināta iespēja kārtot eksāmenu papildtermiņā, pamatojoties uz ģimenes ārsta izsniegto izziņu. Eksāmenu norise papildtermiņā plānota no 14. jūnija līdz 4. jūlijam.

Ja skolēnam vai darbiniekam nav iespējas piedalīties kolektīvajā testēšanā, tad izņēmuma gadījumā testu var veikt arī individuāli. Skolēniem un eksāmena norisē iesaistītajiem pieaugušajiem testa veikšanas izmaksas tiek segtas no valsts līdzekļiem.

Izglītības iestādes organizēs skolēnu un pieaugušo testēšanu izglītības iestādē pirms obligāto eksāmenu norises no 7. līdz 10. maijam.

Negatīvais tests dod iespēju piedalīties visos obligātajos vispārizglītojošo priekšmetu eksāmenos. Piedaloties kādā no izvēles eksāmeniem testēšana jāatkārto.

Maija pirmajā nedēļā aicina konsultācijas un mācības tiem jauniešiem, kas kārtos obligātos eksāmenus, organizēt tikai attālināti vai klātienē individuāli, lai mazinātu iespēju, ka visiem vienas klases skolēniem vai viena kursa audzēkņiem pirms eksāmena jādodas pašizolācijā vai jāievēro karantīna, ja kādam skolēnam vai pieaugušajam pirms eksāmena tiek konstatēts pozitīvs Covid-19 tests.

Lai 2020./2021. mācību gadā iegūtu vispārējo vidējo izglītību, jākārto trīs obligātie eksāmeni:

  • vienā svešvalodā no 11. līdz 14. maijam;
  • latviešu valodā – 18. maijā;
  • matemātikā – 21.maijā.

Ceturtais eksāmens nav obligāts, bet kārtojams pēc izvēles, ja tas nepieciešams iestājai augstākās izglītības iestādē.

Profesionālās kvalifikācijas eksāmenu laikā, kas notiks jūnijā, pieļaujamais kvalifikācijas eksāmena prakstiskās daļas kārtotāju skaits vienā grupā ir ne lielāks par 10 personām; pirms šo pārbaudījumu veikšanas testēšana jāveic eksāmenu norisē iesaistītajiem pieaugušajiem, audzēkņiem testēšana nebūs jāveic, bet stingri jāievēro visas epidemioloģiskās drošības prasības – distance, ne mazāka par diviem metriem, individuālo aizsardzības līdzekļu lietošana, higiēnas nodrošināšana, vēdināšana un plūsmas kontrole, lai nepieļautu dažādu personu grupu satikšanos un drūzmēšanos. Audzēkņiem, kuriem eksāmenu norises laikā nepieciešams izmantot dienesta viesnīcas nakšņošanai, jānodrošina iespēja palikt istabiņās pa vienam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt