11.novembra krastmalā svecītes aicina dedzināt stikla traukos

Otrdien – Lāčplēša dienā – tūkstošiem cilvēku atkal pulcēsies 11. novembra krastmalā un noliks svecītes par godu Latvijas aizstāvjiem. Taču, lai neapdraudētu piemiņas pasākuma norisi un nebojātu pils mūri, pie kura tradicionāli tiek liktas svecītes, iedzīvotāji tiek aicināti ievērot dažus noteikumus.

Īpaši svētkiem Rīgas pils mūris aprīkots ar speciālu metāla sienu, uz kuras būs ļauts novietot sveces. Taču ne visas sveces šim pasākumam piemērotas.

„Ir tāds ieteikums un lūgums – neņemiet, lūdzu, parastās mazās eglīšu svecītes, tās te nebūs kur nolikt, viņas nevarēs šeit uzlikt. Tāpat šajā acī lāgā neturēsies arī parastās svētku sveces, ko mēs svečturos liekam. Tās arī neņemiet. (..) Ar šīm burciņām, kur korpuss ir no plastmasas, ir viena nelaime – viņas deg. Un tad, kad viņas saliek [tuvu] kopā, viņas uzkarst, tad viņas veido ugunskuru, kur tie dūmi ir vislielākie ļaunuma darītāji mūrim. Tāpēc būtu lūgums tomēr šīs burciņas neņemt,” saka Rīgas pils atjaunošanas padomes pārstāvis Pēteris Blūms.

„Vislabākās būtu šādas te [stikla] burciņas,” viņš piebilst.

Lāčplēša dienas piemiņas pasākuma dalībnieki tiek lūgti nedrūzmēties pie svecīšu sienas un īpaši pieskatīt mazākos apmeklētājus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti