Tiesai nodod lietu par prāvesta iespējamu seksuālu vardarbību pret bērnu

Prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā Romas katoļu draudzes prāvests Krišjānis Dambergs tiek apsūdzēts seksuālā vardarbībā pret mazgadīgu bērnu.

Prokuratūra, neatklājot apsūdzētā vārdu, informēja – prāvests nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar cietušā ķermeni veicis seksuāla rakstura darbības ar personu, kas nav sasniegusi 16 gadu vecumu, izmantojot viņas bezpalīdzības stāvokli, kā arī izmantojot cietušā uzticību un savu autoritāti.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais prāvests pēc novadīta dievkalpojuma Romas katoļu baznīcas telpās, izmantojot to, ka atradās divatā ar cietušo un neviens netraucēja viņa prettiesisko darbību veikšanu, kā arī izmantojot cietušā uzticēšanos viņam kā draudzes prāvestam un cietušā bezpalīdzības stāvokli, proti, apstākli, ka viņš sava mazgadīgā vecuma dēļ neapzinās ar viņu veikto darbību patieso raksturu, nozīmi un nespēj nodrošināt sev aizsardzību, veica seksuāla rakstura darbības.

Apsūdzētā vīrieša prettiesisko darbību rezultātā tika apdraudēta cietušā dzimumneaizskaramība, tikumība un normāla fiziskā un garīgā attīstība.

Apsūdzētais savu vainu viņam inkriminētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā neatzīst.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas tiesai.

Prokuratūra norādīja, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

KONTEKSTS:

Par iespējamu seksuālu vardarbību pret mazgadīgu personu Valsts policija šogad aprīlī aizturēja Romas katoļu baznīcas Rīgas Svētā Alberta draudzes prāvestu. Informācija Rīgas Sv. Alberta draudzes vietnē internetā liecina, ka tās prāvests ir Krišjānis Dambergs.

Valsts policija izmeklēšanas interesēs plašākas ziņas nesniedza. Taču policija aicināja atsaukties ikvienu draudzes locekli vai baznīcas apmeklētāju, kam ir aizdomas, ka viņu bērni varētu būt cietuši saskarsmē ar priesteri. Ar policiju iespējams sazināties, zvanot pa tālruņa numuru 67829204 vai 110.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti