Panorāma

NATO pretmīnu kaujas grupa jubileju svin Rīgā

Panorāma

Panorāma

Liepājā valsts valodas pārbaužu dēļ atstādina 15 pedagogus

Liepājā nenokārtotu valsts valodas pārbaužu dēļ atstādina 15 pedagogus

Kopš Latvijā pedagogiem jānokārto valsts valodas zināšanu pārbaudes, Liepājā darbu pavisam vai uz laiku zaudējuši 15 skolotāji. Daļa no šiem pedagogiem ilgstoši slimo, un viņiem izsniegto darba nespējas lapu pamatotību šobrīd vērtē Veselības inspekcija. Mācību procesu skolās gan tas neesot ietekmējis – atstādināto pedagogu vietā atrasti citi, un neviena mācību stunda šī iemesla dēļ nav tikusi atcelta.

Liepājas 3. pamatskolā, kurā mācības notiek bilingvāli, Valsts izglītības satura centra sāktās valsts valodas pārbaudes izrādījās nepārvarams šķērslis septiņiem pedagogiem.

"Trīs skolotāji pašlaik ir atstādināti no darba, līdz 5. jūlijam viņiem ir dots laiks, lai uzlabotu latviešu valodas prasmes. Un diemžēl fakts ir tāds, ka vēl četri skolotāji paši pārtrauca darba attiecības ar 28. aprīli, jo viņi patstāvīgi pieņēma lēmumu, ka labāk vispār nestrādāt skolā, nevis bišķiņ pamācīties," stāstīja Liepājas 3. pamatskolas direktore Gaļina Skorobogatova.

Vēl četri skolotāji šādu pašu ceļu gājuši arī Liepājas 7. vidusskolā.

"Dabiskais atsijāšanas process ir sācies.

Ar cilvēkiem, kuri ir atklāti pateikuši, ka viņi nespēs to izdarīt [nokārtot eksāmenu], mēs esam pārtraukuši darba tiesiskās attiecības," pavēstīja Liepājas 7. vidusskolas direktors Pāvels Jurs.

Vēl viena pedagoģe nenokārtotās valsts valodas pārbaudes dēļ darbu zaudējusi Liepājas pirmsskolas izglītības iestādē "Liesmiņa". 

Aizdomas par fiktīvu slimošanu

Savukārt trīs 7. vidusskolas pedagogi pagaidām nav nokārtojuši valsts valodas zināšanu pārbaudes, tostarp divi no viņiem ilgstoši slimo. Mācību iestādes direktoram padoto ilgstošā prombūtne šķita aizdomīga, tāpēc viņš lūdza Veselības inspekciju izvērtēt slimības lapu izsniegšanas pamatotību. "Šie trīs skolotāji ļaunprātīgi, manā izpratnē, ir izmantojuši likuma robus, proti, tā vietā, lai nokārtotu pārbaudi – un tas ir pašsaprotami zināt latviešu valodu, un tā pārbaude absolūti nav sarežģīta –, viņi ir izvēlējušies ceļu, ko sauc par slimības lapu," paskaidroja Jurs.

Veselības inspekcijas pārstāve Iveta Balode informēja, ka aprīļa sākumā inspekcija pieprasīja šo pedagogu ģimenes ārstiem medicīnas dokumentus un ir uzsāktas trīs atsevišķas pārbaudes, kuru rezultāti varētu būt zināmi jūnija sākumā. Pārbaužu laikā inspekcijas ārsti un eksperti skatīs pacientu vizīšu ierakstus, veselības sūdzības, nosūtījumus uz izmeklējumiem un to rezultātus.

Citus iesniegumus par aizdomīgiem skolotāju slimošanas gadījumiem inspekcija līdz šim nav saņēmusi.

Grūti atrast matemātikas skolotāju

Pedagogu neesamība neesot būtiski ietekmējusi mācību procesu. "Labais stāsts ir tajā, ka skola strādā, to pedagogu vietā, kas ir uz slimības lapas, mēs esam atraduši jaunu skolotāju, tā ka mācību process notiek," norādīja Jurs.

Taču Liepājas 3. pamatskolas direktore atzina, ka traģiska situācija ir ar matemātikas skolotāju: "Tā pēkšņi atrast cilvēku, īpaši tagad, maijā, kad tūlīt būs eksāmeni, valsts pārbaudījumi,

atrast matemātikas skolotāju, kurš ir gatavs strādāt pilnu slodzi, gandrīz nav iespējams."

Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere apliecināja, ka pārvalde ir informēta par jaunu pedagogu meklējumiem šajās skolās. Viņa pauda cerību, ka līdz jaunajam mācību gadam tiks atrasti pedagogi, kas varēs nodrošināt mācību procesu.

Vienlaikus Izglītības pārvaldē norādīja, ka 15 skolotāju iztrūkums aptuveni 800 pilsētas pedagogu saimē neesot liels skaitlis, tāpēc situāciju uzskatīt par ārkārtēju nav iemesla.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti