Dienas ziņas

Valsts kontrolieris sniedz atskaiti Saeimai

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pret Covid-19 vēl nav vakcinējušies 11 ģimenes ārsti

11 ģimenes ārsti Latvijā nav vakcinējušies pret Covid-19

Šī nedēļa ir pēdējais brīdis, lai, uzsākot vakcināciju, līdz 15. novembrim saņemtu vakcinācijas sertifikātu. Starp vakcināciju neuzsākušajiem šobrīd ir 11 ģimenes ārsti, informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD). Turklāt ir arī tādi, kas tikai nesen saņēmuši pirmo poti. 

Jāzeps Pogumirskis pirmās Covid-19 vakcīnas savā praksē saņēma jūnija pirmajā pusē. Sākuši ar sešām vakcinācijām nedēļā, bet pakāpeniski palielinājuši tempu un, piemēram, pagājušonedēļ dakteris kopā ar savām trim palīdzēm pie potes palīdzējis tikt 30 cilvēkiem. Tomēr starp Krāslavas novadā strādājošo ģimenes ārstiem viņa praksē procentuāli ir vismazākais vakcinēto pacientu īpatsvars.  

“Pirmkārt, ir ļoti liels procents vecāku cilvēku, pēc 80, kuri viensētās dzīvo, maz kur staigā, maz kur iziet, gulošu pietiekoši daudz, pirmās grupas invalīdu, procentos nepateikšu, bet ir. Un lieli attālumi," stāstīja ģimenes ārsts Pogumirskis Krāslavas novadā.

Dakterim praksē palīdz māsiņa, ārsta palīgs un reģistratore. Vēl šodien viņš cerēja papildspēkos piesaistīt vēl vienu feldšeri, taču viņa paziņojusi, ka saslimusi.

Taču, lai gan praksē mediķi vakcinē un uz to aicina, paši vakcinētāji otro poti vēl nav saņēmuši. Dakteris atzina  – derīga Covid-19 sertifikāta viņam nav.

“Man personīgi nav pabeigts vakcinācijas process. Es vakcinējos nedēļu atpakaļ. Jautājums – kāpēc tik vēlu? Vienreiz un otrreiz biju karantīnā," skaidroja ārsts.

Dakteris sacīja, ka janvārī, kad sākās mediķu vakcinācija, saslimuši vairāki viņa radinieki. Pats gan ne ziemā, ne vēlāk šī gada laikā ar Covid-19 nav slimojis. Lai gan vairākas reizes juties slikti, tests visu laiku bijis negatīvs. Bet vakcinēties viņš vienkārši nav gājis.

Jautāts, kas pavasarī un vasarā atturēja no vakcinēšanās, Pogumirskis atzina: "Nevaru atbildēt, laiks gāja uz priekšu. Kaut kā tā."

NVD informēja, ka

vakcinācijas procesu līdz pirmdienai nebija uzsākuši 11 ģimenes ārsti, pieci no viņiem strādā Rīgas rajonā, četri – Latgalē, vēl pa vienam Zemgalē un Kurzemē. 

“Pa dienām tie cipari mainās. Nav tā, ka šie ģimenes ārsti, kas nav novakcinējušies, atteiktos vakcinēties. Mēs ļoti ceram, ka uz 15. novembri tas skaits, kas nebūs vakcinējušies, būs nulle vai tuvu tai," sacīja NVD Līgumpartneru departamenta direktore Daiga Vulfa.

Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska atzīmēja: “Vēl jau laiciņš ir, divas nedēļas. Tie, kas ir iesākuši vakcinācijas procesu, noteikti to pabeigs. Es domāju, tā viena vai divas dienas nav kā akmenī iecirstas. Galvenais, ka process ir iesākts un noteikti tiks pabeigts.”

Arī Lauku ģimenes ārstu asociācijā norādīja, ka biedru, kas vēl nav vakcinējušies, nevajadzētu būt daudz.

Jāpiezīmē, ka Latgales ārsts Pogumirskis pirms sešiem gadiem saņēma Latvijas Ārstu biedrības balvu nominācijā "Gada ārsts 2015".  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt