Panorāma

E-veselības programma darbojās pārāk lēni

Panorāma

Ceļu policija dežurē pie skolām

Pārbaudes darbs 10. klasei – tiešsaistē

10.klases skolēni pārbaudes darbu fizikā un ķīmijā kārtos tiešsaistē

Sekojot līdzi tehnoloģiju iespējām, 10. klašu skolēni visā valstī septembra beigās pārbaudes darbu fizikā un ķīmijā kārtos tiešsaistē pie datora. Izglītības satura un eksaminācijas centrs ir noslēdzis līgumu ar uzņēmumu “uzdevumi.lv”, lai pārbaudījums būtu pieejams visiem skolēniem reizē un arī rezultāti būs redzami uzreiz.

Rīgas Valsts tehnikums ir viena no 120 Latvijas skolām, kas jau pērn pilotprojektā izmēģināja diagnosticējošo pārbaudes darbu fizikā un ķīmijā pildīt tiešsaistē. Tas pamatīgi taupa arī skolotāju laiku, jo darbus labo datorprogramma, nevis pats pedagogs.

„Jaunie bija stāvā sajūsmā, īpaši tādēļ, ka uzreiz var izsekot, kas pareizi, kas nepareizi,” atzīst Rīgas Valsts tehnikuma direktora vietniece Dace Rozenblate.

Skolās atzīst, ka vienīgā problēma ir tehniskas dabas jautājums – vai visiem audzēkņiem reizē pietiek datoru. 

Arī skolēni un studenti ir vienisprātis – datorā ieskaites kārtot ir vieglāk nekā uz papīra.

„Tas ir forši!” īsi nosaka Rīgas Valsts tehnikuma audzēknis Andrejs Sobačevskis.

Uzņēmumā “Uzdevumi.lv” , kas šogad aprīlī 2500 skolēniem sarīkoja pārbaudes darbu tiešsaistē, bija patīkami pārsteigti par tik lielu skolu aktivitāti. „Arī atsauksmes bija tik labas, ka tagad mums ir līgums ar Valsts izglītības un satura centru. Šogad nu jau visas skolas tiešsaistē kārtos. Protams, skola var arī izdrukāt šo darbu uz papīra,” saka uzņēmuma „uzdevumi.lv” direktors Edgars Škutāns.

Uzņēmuma mājaslapā ir lielākā uzdevumu un teorijas datu bāze valstī, kuru katru dienu papildina ar jauniem uzdevumiem. Tos veido 30 pedagogi dažādās Latvijas skolās. Uzdevumu risināšana ir bez maksas, un šeit novērots, ka visvairāk skolēnu lapai pieslēdzas tieši pirms pārbaudes darbiem un centralizētajiem eksāmeniem. Lai gan daudzi pedagogi joprojām vēlas pārbaudes darbus redzēt rakstiski, lai varētu izsekot, kā skolēns risinājis, te pieļauj, ka ar laiku arī centralizētos eksāmenus varētu kārtot datorā.

Kārtojot pārbaudījumus elektroniski, tiek ekonomēts arī papīrs un saudzēti koki. Intereses pēc uzņēmumā izrēķinājuši – ja pilnīgi katru uzdevumu, ko kāds skolēns pērn risināja portālā, izdrukātu uz A 4 lapas, to kalns būtu piecu Zaķusalas televīzijas torņu augstumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt