Ievērojami pieaudzis ugunsgrēku skaits; VUGD cilvēkus aicina būt piesardzīgiem

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) brīdina par paaugstinātu ugunsbīstamību un aicina cilvēkus būt ārkārtīgi piesardzīgiem, informēja VUGD pārstāve Viktorija Gribuste. Aizvadītajā diennaktī saņemti vairāk nekā 80 izsaukumu, kas ir sevišķi liels skaits. Aptuveni tikpat daudz izsaukumu parasti ir aktīvās kūlas sezonas laikā, bet ne jūnija sākumā.

VUGD pārstāve Viktorija Gribuste aicina ievērot ugunsdrošību
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

VUGD aicina iedzīvotājus apzināties, ka patlaban, pieturoties ilgstošam sausumam, apkārtējā vide ir ļoti, ļoti sausa un līdz ar to ir paaugstināta ugunsbīstamība gan mežos, gan pilsētās un laukos.

Gribuste uzsvēra, ka īpaši svarīgi ir, atrodoties mežā, apzināties, ka jebkura dzirkstele var izraisīt plašus un postošus ugunsgrēkus. Līdz ar to, atrodoties mežā, nav atļauta nekāda veida atklāta liesma, savukārt ugunskuru kurināšana ir atļauta tikai īpaši iekārtotās atpūtas vietās, kur ir izveidotas ugunskura vietas.

Turklāt, beidzot kurināt ugunskuru, nevis vienkārši jāpārliecinās, ka liesmu vairs nav, bet liesmas un karstās ogles ir pilnībā jānodzēš, vai nu uzlejot ūdeni vai uzmetot virsū smiltis, jo, uzpūšot vējam, arī karstas ogles var aizdegties, dzirksteles aizpūst tālāk sūnās un mežā var izcelties ugunsgrēks.

VUGD pārstāve arī norādīja, ka šobrīd mežā ieteicams vispār neko nekurināt, nededzināt un būt ārkārtīgi uzmanīgiem. Kā uzsvēra Gribuste, ir jāapzinās, ka jebkura dzirkstele no ugunsgrēka, grila vai cigaretes var izraisīt ugunsgrēku.

Šobrīd VUGD piedzīvo ievērojamu ugunsgrēku skaita pieaugumu diennaktī, un, lai gan liela daļa no tiem ir platības ziņā nenozīmīgi, gana ātri nepamanīti un nenodzēsti, tie var izraisīt lielu ugunsgrēku, pārmesties uz apkārtējām mājām un izraisīt postošus ugunsgrēkus, atzīmēja VUGD pārstāve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti