1. septembrī LTV1 ēterā atgriežas «De facto»

No 1. septembra svētdienās pēc „Panorāmas” LTV1 ēterā atgriežas skatītāju iecienītais analītiski pētnieciskais raidījums „De facto”, kas gadu gaitā ar profesionālu un drosmīgu žurnālistu palīdzību atklājis daudzas sabiedrībā aktuālas problēmas, informēja LTV komunikācijas speciāliste Laura Brokāne.

Rudens sezonā jau zināmajiem „De facto” ‘racējiem’ Ingai Šņorei, Jānim Gestem un Lindai Bagonei pievienosies pieredzējušie, pazīstamie žurnālisti Gundars Rēders, kurš sevi pierādījis Latvijas Televīzijas diskusiju raidījumos, un Matīss Arnicāns - viens no labākajiem līdzšinējiem Latvijas Radio žurnālistiem analītikas un pētniecības jomā.

Raidījums „De facto” jauno sezonu sāks ar pētījumu sēriju par veselības aprūpei atvēlēto līdzekļu izlietojumu un to, vai Latvijas medicīnā pilnīga nabadzība nemijas ar pārlieku izšķērdību. Žurnālisti analizēs, vai un kā naudas sadalījums var mainīt iespēju saņemt medicīnisko palīdzību. “De facto” komanda arī turpmāk padziļināti pētīs citus notikumus, kas tieši vai pastarpināti ietekmē katru no mums.

LTV1 raidījumu "De facto" 2005. gada rudenī izveidoja LTV Ziņu dienesta darbinieki, lai veicinātu analītiski pētnieciskās žurnālistikas attīstību. Raidījumā atspoguļotas daudzas skandalozu lietas, piemēram, tā saucamās oligarhu „Rīdzenes sarunas”, pētījums par ātrajiem kredītiem Latvijā „SMS SOS” un citas.

Latīņu valodas termins "de facto" nozīmē „faktiski, īstenībā”, tāpēc "De facto" pamatu veido pētniecība, analīze, prognozes un versijas. Analītiski pētniecisko pārraidi veido pieredzējuši un asredzīgi žurnālisti Jānis Geste, Inga Šņore, Linda Bagone, Gundars Rēders, Matīss Arnicāns, kā arī režisori Uģis Kronbergs, Dace Slavinska, Liene Žeimunde.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti