Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Princis Čārlzs saņēmis ziedojumu no bin Ladena ģimenes

Telefonintervija ar TM valsts sekretāra vietnieci Initu Ilgažu

1. augustā darbu sāks apvienotā Rīgas pilsētas tiesa

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai 1. augustā tiek pievienotas divas Rīgas tiesas – Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa un Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa, vienlaikus mainot tiesas nosaukumu uz Rīgas pilsētas tiesa, informēja Tieslietu ministrijā (TM).

Minētās izmaiņas ir tiesu teritoriālās reformas turpinājums ar mērķi efektivizēt tiesu darbu un samazināt tiesvedības termiņus. Tiesu teritoriālā reforma paredz, ka viena tiesu apgabala ietvaros tiek apvienotas vairāku tiesu darbības teritorijas, juridiski izveidojot vienu lielāku pirmās instances tiesu.

Ar šī gada 1. augustu jaunajai Rīgas pilsētas tiesai piekritīgā teritorija būs visa Rīgas pilsētas administratīvā teritorija. Rīgas pilsētas tiesa būs lielākā Latvijas tiesa, tajā strādās 122 tiesneši un 358 darbinieki.

TM skaidroja, ka Rīgas pilsētas tiesas pieejamība tiks nodrošināta visās līdzšinējo tiesu atrašanās vietās Rīgā: Abrenes ielā 8, Jēzusbaznīcas ielā 6, Daugavgrīvas ielā 58, Mazā Nometņu ielā 39 un Lomonosova ielā 10, kā arī Ieriķu ielā 5 (Zemesgrāmatu jautājumos), tādējādi dodot iedzīvotājiem iespēju iesniegt dokumentus tiesai jebkurā no minētajām Rīgas pilsētas tiesas atrašanās vietām.

Rīgas pilsētas tiesu vadīs viens tiesas priekšsēdētājs, tajā būs vienota lietu sadales sistēma un tiesnešu slodžu izlīdzināšana notiks pēc vienota principa.

TM norādīja, ka būtiskākie ieguvumi no Rīgas pilsētas tiesas izveidošanas ir: vienmērīgāka tiesu noslodze un lietu izskatīšanas termiņi, plašākas iespējas veidot tiesnešu specializāciju, racionāla tiesnešu kapacitātes un citu tiesas resursu izmantošana, kā arī sekmēta tiesas pieejamība.

“Ja uz reformu skatāmies no tiesu viedokļa, tad reforma dod instrumentus tiesas priekšsēdētājam, kā efektīvāk realizēt tiesas darbu. Ir lielāks tiesnešu skaits, starp kuriem var sadalīt lietas, tādējādi izlīdzinot gan tiesnešu slodzes, gan termiņus, gan iespējas veidot plašākas tiesnešu specialitātes noteiktos tiesību jautājumus.

Vēršanās Rīgas tiesā kļūst vienkāršāka.

Jo līdz šim tās bija trīs tiesas, un bija jāzina precīzi, kuras tiesas teritorijā ir konkrētā atbildētāja adrese, lai noteiktu, kurai no trijām tiesām ir šī lieta. Tagad ir viena tiesa, un visas Rīgas pilsētas adreses piekrīt Rīgas pilsētas tiesai,” skaidroja Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesu jautājumos Inita Ilgaža.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt