CAA rīcībā ir informācija par iespējamo konflikta saasināšanos, kas ietekmētu gaisa kuģu ekspluatantu iespēju izmantot Izraēlas un to robežvalstu gaisa telpas. Drošības situācija ir saspringta un var neprognozējami eskalēties kā tiešs militārs konflikts, kura gaitā tiek veiktas Izraēlas un tās robežvalstu teritoriju savstarpējas apšaudes ar raķetēm, konflikta pusēm pielietojot arī pretraķešu aizsardzības sistēmas un militāro aviāciju.
Līdz ar to pastāv apdraudējums civilās aviācijas lidojumiem Izraēlas un tās robežvalstu gaisa telpās visās lidojuma fāzēs, norādīja CAA.
Ņemot vērā neprognozējamo drošības situācijas attīstību Izraēlas un to robežvalstu gaisa telpās un iespējamu nelabvēlīgu ietekmi uz civilās aviācijas darbību, CAA 2024. gada 9. augustā ir izdevusi rekomendācijas Latvijas pārvadātājiem rūpīgi izsvērt jautājumu par lidojumu turpināšanu vai īslaicīgu apturēšanu līdz brīdim, kad konflikts tiek politiski atrisināts. Ievērojot, ka CAA rekomendācijām ir ieteikuma raksturs, CAA norādījusi uz apstākļiem, kas ir jāņem vērā, Latvijas aviopārvadātājiem tomēr pieņemot lēmumu veikt lidojumus. CAA uzdevusi arī iesniegt risku novērtējumu pirms katra šāda lidojuma.
Ievērojot, ka konfliktā militāri var iesaistīties arī citas valstis, piemēram, Irāna, tiek apdraudēti lidojumu maršruti uz un no Apvienotajiem Arābu Emirātiem,
ja tiek izmantotas gaisa trases Irākas austrumos un Irānas rietumos. Secināts, ka atsevišķi pārvadātāji ir pārtraukuši šo gaisa trašu izmantošanu.
CAA ir rekomendējusi aviopārvadātājiem sekot situācijas attīstībai un lēmumus par konkrētu maršrutu izmantošanu lidojumos uz un no Apvienotajiem Arābu Emirātiem pieņemt īsi pirms gaisa kuģa izlidošanas, kā arī plānot alternatīvus maršrutus.