Plāno pagarināt Nacionālo bruņoto spēku dalību NATO misijā Irākā

Valdība otrdien, 9. jūlijā, atbalstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīru dalības NATO misijā Irākā pagarināšanu līdz 2026. gada 1. novembrim. Par lēmumprojekta pieņemšanu vēl būs jālemj Saeimai.

Šobrīd Latvija misijā piedalās ar trim karavīriem, kuri pilda misijas uzdevumus militārajā štābā Bagdādē, Irākā. Ņemot vērā notikumu dinamisko attīstību, Irākas spēju attīstības vajadzības un turpmākās operācijas vajadzības, nepieciešamības gadījumā Latvija var izskatīt NBS kontingenta palielināšanu operācijā.

NATO misijas Irākā galvenie uzdevumi ir atbalsta un padomu sniegšana efektīvai, ilgtspējīgai, pārskatāmai un visaptverošai Irākas valsts aizsardzības, drošības institūciju un civilā sektora izveidei.

Misijas īstenošanā ir iesaistītas visas 32 NATO dalībvalstis un divas partnervalstis – Austrālija un Austrija.

Aizsardzības ministrijā norāda, ka Latvijai ir būtiski turpināt sniegt atbalstu šajā operācijā, apliecinot gan politisko, gan militāro solidaritāti mūsu stratēģiski nozīmīgajiem partneriem. Dalība misijā stiprina Latvijas lomu NATO un parāda Latviju ne vien kā drošības un aizsardzības spēju patērētāju, bet arī sniedzēju.

KONTEKSTS:

NATO misija Irākā ir apmācību un padomdošanas misija, kas neietver kaujas uzdevumu funkcijas. Misijas galvenie uzdevumi ir atbalsta sniegšana un padomdošana efektīvai, ilgtspējīgai, pārskatāmai un visaptverošai Irākas valsts aizsardzības un drošības institūciju un civilā sektora izveidei. Tas dod ieguldījumu Irākas spējai efektīvi cīnīties pret terorismu, sevišķi cīņā pret grupējumu "Daīš" jeb "Islāma valsts", un veicina Irākas spēju stabilizēt valsti kopumā.

Šobrīd misijas vadību NATO ietvaros uzņēmusies Nīderlande.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti