Panorāma

Sākt studijas, lai kļūtu par skolotāju, – tikai ar labām atzīmēm

Panorāma

Panorāma

Krištopans pievienojas Orbāna un Lepēnas domubiedriem

Orbāna un Lepēnas eiroskeptiķu grupai pievienojas visa partija “Latvija pirmajā vietā"

Eiropas Parlamentā ievēlētais Vilis Krištopans apstiprināja pievienošanos Ungārijas premjera Viktora Orbāna iniciētai, jaunizveidotai Eiropas Parlamenta politiskajai grupai "Patrioti Eiropai," kurā darbosies arī Kremlim draudzīgās Marinas Lepēnas partija un populistu partijas no Austrijas un Čehijas. Partijas "Latvija pirmajā vietā" valdes priekšsēdētājs Ainārs Šlesers piebilda – šai grupai pievienojas ne tikai Krištopans kā deputāts, bet arī partija.  

"Patrioti Eiropai" apvienos 84 deputātus no 12 valstīm. Šis tiek uzskatīts par galēji labēju, populistisku un prokrievisku spēku.  

Krištopanu Konservatīvo grupā neuzņēma

Skaidrojot izvēli iesaistīties nule izveidotā politiskajā grupā, jaunievēlētais Eiropas Parlamenta deputāts Vilis Krištopans iesāka stāstu par to, kā jūnija vidū ieradies Briselē, ieguvis deputāta e-pastu un vēlējies pievienoties Eiropas Konservatīvo un reformistu (EKR) grupai.

"Ieguvu savu deputāta e-mailu un nosūtīju EKR grupai, kurā atrodas trīs [Latvijas] deputāti, ka es vēlētos pievienoties," stāstīja Krištopans.

Viņa palīgi arī parādīja izdrukātu e-pasta atbildi, kurā minēts, ka Krištopana lūgums tiek noraidīts.

Eiropas Parlamenta deputāts no Nacionālās apvienības Roberts Zīle, kurš jau ilgstoši darbojas Eiropas Konservatīvo un reformistu grupā, uzsvēra, ka šādā veidā – ar lūgumu e-pastā – politiskajās grupās nevienu neuzņem.

"Tas notiek vairāku gadu sarunās, kur nu vēl ar šādu ideoloģiski pretēju pozīciju pamatvērtībās. Tā tās lietas nenotiek, varat rakstīt iesniegumus un gaidīt – laikam bija divi iesniegumi no Krištopana uzrakstīti. Tā jau tās lietas nenotiek, var rakstīt arī piecus iesniegumus. Politiskajām grupām nav pienākums kaut kādā veidā uz to reaģēt pozitīvi," skaidroja Zīle.

Zīle norādīja, ka būtiskākais atteikuma iemesls ir ideoloģiskā nesaderība.

Krištopans atrod kopīgas vērtības ar jauno grupu "Patrioti Eiropai"

Tikmēr kopīgas vērtības Krištopans atradis jaundibinātajā politiskajā grupā "Patrioti Eiropai", kuras ietvaros deputāts varēšot cīnīties pret birokrātiju, par migrācijas ierobežošanu, zaļā kursa revīziju un citiem solījumiem.

To, ka politiskās grupas dibināšanas iniciators Viktors Orbāns tiekas ar kara izraisītāju Vladimiru Putinu, deputāti no partijas "Latvija pirmajā vietā," nenosoda.

"Ja viņa iniciatīvas un viņa rīcība var veicināt kara izbeigšanu, tad mēs to atbalstīsim. Nekādā gadījumā mēs neiesim un neaizstāvēsim Krievijas darbību Ukrainā," skaidroja partijas "Latvija pirmajā vietā" valdes priekšsēdētājs Ainārs Šlesers.

Ārpolitikas institūta direktors: Krištopana dalība grupā var dot pienesumu Latvijai

Komentējot jaundibinātās politiskās grupas sastāvu un darbības virzienu  Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Kārlis Bukovskis norādīja, ka tajā klātesoši ir gan konservatīvie, gan antiimigrācijas, gan prokrieviskie sentimenti.

Vilis Krištopans dzimis uz Sibīriju izsūtīto latviešu ģimenē. Pētnieka ieskatā, šis fakts varētu būt atstājis iespaidu uz politiķa izvēlēm.

"Omskā dzimis, un tāpēc arī šī pozitīvā saikne vai skatījums uz Krieviju acīmredzot ir klātesošs, tāpēc viņam varbūt arī ir vienkāršāk atrast kopīgu valodu ar tādiem cilvēkiem kā Orbāns, kuram arī ir acīmredzot pozitīvs sentiments pret  Krievijas valsti," pieļāva Bukovskis.

Lai gan jaundibinātās politiskās grupas iniciatori neslēpti koķetē ar Kremli, Krištopana dalība jaunajā politiskajā grupā, Bukovska ieskatā,  Latvijai, iespējams, varētu nest pienesumu, ja deputāts šādā prokrieviskā grupā darbotos kā novērotājs un uzraudzītājs. Proti, lai Latvijas intereses netiktu rupji pārkāptas, bet lai Latvija par tādiem centieniem uzzinātu laikus. Taču tas, vai tā notiks, atkarīgs no paša deputāta.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti