Rīta Panorāma

Tramps apsūdzēts arī par slepenu dokumentu glabāšanu

Rīta Panorāma

NATO mācību dēļ jūnijā būs traucēta gaisa satiksme Eiropā

Bērnu slimnīcai trūkst līdzekļu pamatvajadzību nodrošināšanai

Bērnu slimnīcai trūkst 2,5 miljonu eiro pacientu pamatvajadzībām

Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai (BKUS) pacientu pamatvajadzību nodrošināšanai šogad trūkst 2,5 miljonu eiro, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pavēstīja BKUS valdes locekle Zane Straume.

"Šogad budžeta deficīts ir iezīmēts 2,5 miljonu eiro apmērā, kas patiesībā ir nepieciešamā summa, lai varētu pakalpojumu nodrošināt pamatvajadzību līmenī, nerunājot par [slimnīcas] attīstību," sacīja Straume. 

Viņa norādīja, ka respektē esošo situāciju veselības nozarē, kurā akūti trūkst naudas, un apzinās, ka katru gadu nevar atļauties visu, ko vēlas. Taču šobrīd nauda ir nepieciešama nevis lieliem attīstības projektiem vai smalkām tehnoloģijām, bet tieši pamatvajadzībām.

"Runājot par mūsu lielāko pakalpojumu veidu, kas ir ambulatorie pakalpojumi, ja strādātu pēc tā finansējuma, kas ir mūsu līgumā [ar Nacionālo veselības dienestu], tad septembrī mēs šo naudas summu būsim apguvuši," atzina Straume un uzsvēra, ka BKUS ir gatava strādāt un, lai nodrošinātu šos pakalpojumus līdz gada beigām, būtu nepieciešami vēl 700 tūkstoši eiro.

Taču tā ir tikai daļa no nepieciešamās summas. Tāpat trūkst naudas izmeklējumu nodrošināšanai pilnā apmērā. Esošais tarifs ir arī ļoti nemotivējošs, lai noturētu darbiniekus. Piemēram, visas valsts problēma ir ultrasonogrāfija – uz apmaksātu izmeklējumu, iespējams, šogad vairs pat nevar pierakstīties, turpināja Straume.

"Tarifs ir tiešām mazs, mēs bērnu slimnīcā nevaram noturēt speciālistus un piesaistīt speciālistus. Mēs runājam par ārsta algas sadaļu apmēram trīs eiro [par sonogrāfiju]. Mēs maksājam vairāk bērnu slimnīcā, bet to darām uz kaut kā cita rēķina," paskaidroja Straume.

Tāpat trūkst naudas pacientu ēdināšanai. 

"Barojam pacientus četras reizes dienā. Un mūsu pašizmaksa ir 15 eiro. Tas, ko šobrīd sedz valsts tarifs, ir trīs eiro. Šī ir tā sadaļa, ko varam realizēt, tikai pateicoties ziedotāju atbalstam,"

sacīja BKUS valdes locekle.

Straume pauda pārliecību, ka šie jautājumi tiks risināti, un nepieļāva domu, ka BKUS kādā brīdī varētu apturēt pakalpojumu sniegšanu bērniem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti