Šodienas jautājums

(Zīmju valodā). Šodienas jautājums

Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: kā vērsties pret sankciju apiešanas gadījumiem?

"Šodienas jautājums": par ko liecina situācija iekšējās drošības jomā?

Iekšlietu ministrs: Visiem ir jāsargā policijas prestižs

Visiem ir jāsargā Valsts policijas spējas, resursi un prestižs. Tā Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" sacīja iekšlietu ministrs Māris Kučinskis ("Apvienotais saraksts").

Vaicāts par pārmetumiem, kas pēdējā laikā veltīti Valsts policijas darbam saistībā ar sievietes slepkavību Jēkabpilī un jauniešu konfliktu Imantā, Kučinskis norādīja, ka, viņaprāt, visiem kopā jāsargā policijas prestižs. 

"Pēc tam, kad kāds uz kādu notikumu norāda, ir vesela armija, kas gaida norādīt [policijas] kļūdas," piebilda Kučinskis.

Saistībā ar jauniešu konfliktu Imantā ministrs iepriekš teicis, ka policijai šajā gadījumā varētu pārmest komunikācijas problēmas. Arī tagad ministrs norādīja, ka nesaskata kļūdas policijas reaģēšanā.

"Šai gadījumā [par ierašanās laiku notikuma vietā Imantā] es policijas kļūdas neredzu. Tas, kas vēl notiek, tiek skatītas dienesta pārbaudē sarunas, komunikācijā ar sievieti, kas zvanīja," pauda ministrs. 

Savukārt Jēkabpils slepkavības kontekstā ministrs ir pārliecināts, ka par sievietes slepkavību informācija būtu sekojusi no atbildīgajām institūcijām arī gadījumā, ja Latvijas Televīzijas žurnālisti nebūtu šo informāciju publiskojuši vispirms. 

Tikmēr par Valsts policijas priekšnieku Armandu Ruku ministrs norādīja: "Es domāju, ka Ruka kungs ir cilvēks savā vietā. (..) Es esmu ministrs, kas ir nācis, lai kopā ar viņu uzlabotu sistēmu, nevis lai rātu un rautu galvas kādam."

KONTEKSTS:

Plašu rezonansi sabiedrībā izraisījuši pusaudžu grupu savstarpējie konflikti un bažas par iespējamām masu nekārtībām Rīgā, Imantā, kuru dēļ svētdienas vakarā policijā pat bija izsludināta trauksme. Galvenos kūdītājus policija ir noskaidrojusi, un trauksme ir atcelta. Līdzās kriminālprocesam par mazgadīgu zēnu izraisītu kautiņu 5. maijā policijā sākta pārbaude, lai pārliecinātos par policijas darba profesionalitāti.

Savukārt 16. aprīlī Jēkabpils novadā sava bērna un mātes acu priekšā tika nogalināta 1983. gadā dzimusi sieviete. Slepkavību pastrādāja viņas bijušais vīrs Rusiņš, kurš mēnešiem ilgi sievietei draudēja un viņu vajāja, par to regulāri tika ziņots policijai, bet sieviete pasargāta netika. Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks uzdeva sākt dienesta pārbaudi, lai "pārliecinātos, ka policisti ir rīkojušies atbilstoši normatīvajam regulējumam, pietiekoši aktīvi un profesionāli". Ruks paziņoja, ka saistībā ar Rusiņa meklēšanu amatu zaudēs Austrumzemgales policijas iecirkņa priekšnieks Rolands Bērziņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti