Pārtikas piegādes kurjeru darba specifika neparedz atrašanos konkrētā darba vietā un noteiktā laikā, kas faktiski padara neiespējamu šo kurjeru pārbaudīšanu, īpaši tad, ja arī uzņēmumi, ar kuriem tie sadarbojas, nevar sniegt tūlītēju un skaidru informāciju par šī pakalpojuma veicējiem, paziņojumā medijiem norādīja Zemkopības ministrija.
Kurjeru datubāzes izveide ļaus noskaidrot, cik šādu kurjeru Latvijā ir, kā arī sniegs pilnīgu informāciju par katru personu, tostarp, kā ar to sazināties.
"Ņemot vērā, ka kurjers piegādā ēdināšanas uzņēmumā iesaiņotu pārtiku vai ēdienu, sevišķi riski patērētāju veselībai iepriekš netika identificēti. Tomēr šābrīža pieredze rāda, ka daudz kas ir atkarīgs no tā saucamā cilvēciskā faktora, un šādās situācijās mums kā uzraudzības dienestam ir jābūt iespējai – kā minimums – atrast piegādē iesaistīto personu un, ja nepieciešams, saukt pie atbildības," skaidroja PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.
Visām personām, kuras arī turpmāk plāno nodarboties ar pārtikas produktu un ēdiena piegādi galapatērētājam, ir jāaizpilda pieteikuma veidlapa, kas atrodama PVD tīmekļvietnē sadaļā "Veidlapas" un klātienē vai elektroniski tā jāiesniedz PVD.
KONTEKSTS:
Zemkopības ministrija (ZM) oktobrī paziņoja, ka ir sākusi strādāt pie noteikumiem, kas ēdiena kurjeriem liktu apgūt elementāras higiēnas prasības attiecībā uz ēdiena piegādēm. Nozares ministrs norādīja, ka iniciatīva saistīta ar patērētāju sūdzībām, kā arī ar sociālo tīklu vietnēs redzamiem video ar kurjeriem, kuri atver piegādājamā ēdiena iepakojumus. Lai gan piegāžu platformu pārstāvji sola sadarboties, joprojām ir daudz jautājumu, to skaitā, vai prasība apgūt kursus latviešu valodā kurjeriem, kuri valodu neprot, nekļūs par formalitāti bez ieguvuma.