4. studija

Kā rīkoties, ja regulāri pienāk nezināmai personai adresēti rēķini?

4. studija

4. studija. Apdrošinātāji un viltotie stādi

Kas notiek pie Zemitāna tilta - vai gājēju dzīvība ir apdraudēta?

Zemitāna tilta rekonstrukcija ieilgst; gājēji šausminās par kāpņu stāvokli

Lai arī Rīgas pašvaldība plānoja Zemitāna tilta pārbūvi sākt 2023. un 2024. gadā, tas arvien nav noticis. Tilts ir bēdīgā tehniskā stāvoklī, tāpat tā kāpnes. Tur defektus solīja novērst pirms vairākiem gadiem, taču arī šajā ziņā redzami uzlabojumi nav manāmi.  

"4. studija" jau 2019. gadā stāstīja par izbūvētajām pagaidu margām, kas nebija piemērotas cilvēkiem ar invaliditāti. Vairāku gadu garumā tā arī netika rasts risinājums, kā cilvēki ar kustību traucējumiem vai vecāki ar bērnu ratiņiem šīs kāpnes varētu kaut cik ērti izmantot.

Gājēji gadiem ilgi brīnās un šausminās par šo kāpņu tehnisko stāvokli.

Līdz 2021. gada aprīļa sākumam defekti uz kāpnēm bija jānovērš. Pienācis 2024. gada jūnijs, un skats arvien ir bēdīgs.

"Šī gada aprīļa mēnesī tika veikta tehniskā ekspertīze visām Zemitāna tilta kāpnēm. Bīstamība konstrukcijām – nestspējas bīstamība – netika konstatēta, bet tika uzrādītas nepieciešamās darbības, lai turpinātu tās droši ekspluatēt gājējiem. Tai skaitā – šo betona bloku demontāža un pagaidu margas pastiprināšana," klāstīja Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta Uzturēšanas pārvaldes priekšnieks Valters Krasts.

Labā ziņa ir tā, ka bīstamie bloki tikuši speciāli demontēti, nevis pēkšņi paši atdalījušies no kāpņu konstrukcijas.

Taču, kā līdz šim absurdam nonāca, ja Zemitāna tilta kāpnes jau gadiem ilgi ir bēdīgā stāvoklī? Par tilta pārbūves projekta izstrādāšanu raidījumā "4. studija" stāstīja kā 2019. gadā, tā 2021. gadā, kad solīja, ka tilta pārbūve notiks laika posmā no 2023. līdz 2024. gadam, bet no teiktā nekas nav piepildījies. Kāpēc šīs kāpnes tā arī netika savestas kārtībā?

"Tā kā pašvaldībā jau labu laiku tiek plānota pilna Zemitāna tilta rekonstrukcija, tad lieli līdzekļi tādos uzturēšanas darbos netika paredzēti, jo viss tilts tiks pilnībā rekonstruēts, un šobrīd tiek pieņemts lēmums veikt šīs darbības, lai gājēju kāpnes varētu tikt izmantotas, līdz uzsāksies būvniecības darbi," skaidroja pašvaldības pārstāvis.

"Šie darbi tiks veikti visām četrām kāpnēm, lai visas četras kāpnes varētu tikt lietotas. Būvniecības procesā ir paredzēts, ka kāpņu lietošana nebūs pieejama kādās būvniecības fāzēs, jo tiks slēgtas gājēju ietves būvniecības stadijā, bet, lai līdz tam tilts būtu visiem gājējiem pieejams, tiek veikti šie darbi."

Arī tagad Ārtelpas un mobilitātes departamentā skaidroja, ka Zemitāna tilta pārbūve joprojām tiek plānota: aptuveni pēc nedēļas – 17. jūnijā – tiks atvērts tilta pārbūves iepirkumu konkurss, tad notiks izvērtēšana, līgumu slēgšana, pēc tam slēgs līgumu ar būvuzraugu.

Tilta būvdarbu termiņš ir nepilni divi gadi, un tagad sola, ka Zemitāna tilts tiks salabots 2026. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti