«Nezaudēt saķeri ar zemi» – prezidenta novēlējums EP deputātiem

Katram no mums ir savi kritēriji, prasības un vēlmes par to, kādas īpašības un kādu rīcību sagaidām no politiķiem, kuri mūs pārstāvēs Eiropas Parlamentā (EP). Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs sestdien, 8. jūnijā, no rīta pēc nobalsošanas dalījās pārdomās – kādam jābūt labam Eiroparlamenta deputātam.

Vienlaikus prezidents atzina – līdzšinējie eiropdeputāti šīs prasības nereti nespēja izpildīt. "Pirmkārt es gribu, lai viņi būtu aktīvi Eiropas Parlamentā, lai aktīvi uzstātos debatēs, ne vienmēr to mēs esam pēdējo piecu gadu laikā redzējuši. Es gribu, lai viņi patiešām aktīvi paustu pozīciju balsojot. Ir bijuši gadījumi, kad diezgan būtiskos jautājumos mēs neesam redzējuši visus nobalsojam," norādīja prezidents.

"Un vēl viena lieta, kas ir diezgan būtiska, – es novēlu tiem deputātiem, kurus ievēlēs, tomēr regulāri braukt atpakaļ uz Latviju, tikties ar vēlētājiem, intervijās skaidrot norises Eiropas Parlamentā. Jo diemžēl man ir jāpiekrīt tiem cilvēkiem, kuri saka: "Ievēlējām, tagad uz četrarpus gadiem viņi par mums aizmirst, tad, kad jauna kampaņa, tad ievēlētie ir atpakaļ un par kaut ko mēģina aģitēt"," atzina prezidents.

"Es tomēr novēlu tiem deputātiem, kuriem tauta dāvās uzticību, neaizmirst par Latviju, saglabāt saķeri ar zemi, būt biežiem viesiem ne tikai Briselē un Strasbūrā, bet arī Latvijā," rezumēja Rinkēvičs. 

KONTEKSTS:

Sestdien, 8.jūnijā, pulksten 20.00 Latvijā aizvērti visi vēlēšanu iecirkņi un Eiropas Parlamenta vēlēšanas ir noslēgušās. Centrālā vēlēšanu komisija informēja, ka tās noritējušas bez starpgadījumiem.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas Eiropas Savienības dalībvalstīs notiek no 6. līdz 9. jūnijam.

Latvijā sarakstus pieteikušas 16 partijas. Nākamā Eiropas Parlamenta sastāvā Latvijai būs deviņas deputātu vietas pašreizējo astoņu vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti