Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas sieviešu izlases basketbolisti Karlīni Pilāberi

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Saeimas priekšsēdētāju Edvardu Smiltēnu (AS)

Smiltēns: viena pašvaldība jau gatava testēt Kijivas dāvināto digitālo civilās aizsardzības sistēmu

Ukrainas galvaspilsēta Kijiva gatavojas bez atlīdzības nodot Latvijai tās izstrādāto digitālo civilās aizsardzības sistēmu, un viena Latvijas pašvaldība jau piekritusi to testēt pilotprojektā, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pastāstīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns ("Apvienotais saraksts").

Smiltēns gan atturējās nosaukt šo pašvaldību, pirms visas vienošanās ir oficiāli noslēgtas, bet pauda cerību, ka jau šogad šo sistēmu varētu nodot pašvaldībām.

Pašlaik pie tā strādā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, sacīja Smiltēns.

Viņš norādīja, ka "sistēmas dotas ar visiem kodiem pilnīgi bez maksas, grēks būtu to neizmantot", piebilstot, ka tas ir labs piemērs Ukrainas un Latvijas sadarbībai.

KONTEKSTS:

Smiltēns šogad janvārī stāstīja, ka vienojies ar Kijivas mēru, ka Kijiva ir gatava savu civilās aizsardzības sistēmu, kas pieejama lietotājiem viedierīcēs, uzdāvināt Latvijai.

Civilās aizsardzības sistēma ar mobilo lietotni "Kyiv Digital" pašlaik Ukrainā brīdina par raķešu tuvošanos, norāda vietas, kur patverties, kā arī strādā, ja ir elektroapgādes pārtraukumi. Sistēma uzvarējusi konkursā "Smart City".  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti