Dienas ziņas

Labklājības ministrija plāno jaunu pieeju bērnu tiesību aizsardzības jomā

Dienas ziņas

Rīgas ielu remontdarbi ritot pēc plāna

Izveidots augstas precizitātes Rīgas 3D modelis

Izstrādāts augstas precizitātes Rīgas 3D modelis

Ir izveidots Rīgas 3D modelis, kas izstrādāts vairāk nekā gada garumā. Tā precizitāte ir līdz astoņiem centimetriem. Modeļa uzdevums būs palīdzēt pilsētas plānošanā gan domei, gan uzņēmējiem. Modeļa izveidošana gan nebūt nebija lēta. 

Rīgas realitātes modelī var apskatīt katru Rīgas namu un izpētīt, kā veidojas ēna pie konkrētā nama jebkurā dienas stundā. Modelī iespējams pievienot arī neesošu ēku projektus un izpētīt, kā tā varētu izskatīties pilsētvidē. Pielietojumu esot daudz, vienīgais ierobežojums ir iztēle, sacīja modeļa veidotāji.

"To pašu plūdu prognozēšanā. Varam skatīties, kuras būs tās applūstošās teritorijas, ja ūdens līmenis Daugavā paceļas par diviem, četriem vai pieciem metriem," sacīja Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras ģenerāldirektors Mārtiņš Liberts.

Rīgas dome norādīja, ka modelis jau tiek izmantots. "Mēs jau darām, izmantojam pilsētas plānošanā. Piemēram, būvinspektoriem apsekot Rīgu ir ļoti grūti. 3D modelis mums to ļauj. Varam aizbraukt uz Dārzciemu un apskatīt, vai tur ir nelegālā būvniecība vai nav," norādīja Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone ("Jaunā Vienotība").

Pētot publiski pieejamo versiju, šķiet, ka tomēr tik detalizēti pilsētu tajā nevar redzēt. Domē gan norādīja, ka šīs esot durvis uz nākotni. "Nākotnē šis ir pamats Rīgas digitālajam dvīnim, kur varam modelēt pilsētas pārmaiņas klimata dēļ, vai vajadzīga lielāka zaļināšana," skaidroja Andersone.

Modelī iespējams apskatīt ielas un ēku augstumu pret kartē noliktu punktu. Bet darbošanos ar modeli par intuitīvu ir grūti saukt. Precīzas izmaksas domē vairījās sacīt. Datu ievākšana, lidojot ar lidmašīnu un skenējot Rīgu, datu apstrāde gada garumā un programmatūras izstrāde kopā varētu izmaksāt aptuveni 270 tūkstošus eiro, kas jāapmaksā valstij. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti