Grīziņkalnā vienaudze piekāvusi 13 gadu vecu meiteni, policijā sāk kriminālprocesu

Kāda sieviete sociālās saziņas vietnē "Facebook" dalījusies ar ziņu, ka viņas meita nonākusi Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, jo tikusi piekauta – meitenei izsisti zobi, sasista galva. Pāridarītāji esot zināmi, tāpēc meitenes māte sola to tā neatstāt. Tikmēr Valsts policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

00:00 / 03:07
Lejuplādēt

Piekautās meitenes māte Latvijas Radio sacīja, ka tas noticis trešdien, 7. jūnijā. Viņas meita, kurai ir 13 gadu, vakarā kopā ar draudzeni gājusi uz kādu "Ghetto Games" pasākumu Grīziņkalnā, kur kāda cita, dažus gadus vecāka meitene uzbrukusi viņas meitai. 

"Es biju darbā, kad man meita paziņoja, uzzvanīja pulksten astoņos, ka viņai priekšā izsista puse zoba. Sākumā es nesapratu, kas par lietu. Viņa pateica, ka pakrita. Pēc pāris minūtēm viņa zvanīja no jauna un pateica, ka viņu piekāva. Man nebija ne jausmas, kur viņa iet, līdz viņa man atsūtīja pierādījumus. Diezgan smagus. Kā viņa tiek filmēta, kā viņu jau zināma meitene piekauj," stāstīja piekautās meitenes māte.

Šajā video redzams, kā kāda pusaudze otrai uzbrūkošā tonī jautā, kā viņa viņu esot nosaukusi, un pēc tam, kad saņem atbildi, seko sitiens pa galvu. Nākamajā kadrā meitene, kura tika sista, sēž zemē, šņukst un lūdzas piedošanu, bet otra pusaudze atkārto savu jautājumu, tad atkal spēcīgi iesit meitenei pa seju un vēl izsaka draudus.

            " Piedod!

              Kā tu mani nosauci?!

              Par dauni.

              Kā?

              Par dauni. (raud)

              Vēlreiz!

              Piedod!"

Nofilmēts arī šī incidenta aculiecinieks – pie meitenēm bija pienācis kāds vīrietis ar mazuli rokās.

Piekautās meitenes māte arī pastāstīja, ka otra meitene neesot nedz viņas meitas skolasbiedrene, nedz arī dzīvojot tuvumā, taču abas esot tikušās agrāk, un jau tad esot sākusi briest sadursme. Sievietei zināms, ka uzbrucēja esot kāda jauniešu grupējuma dalībniece.

Policija pagaidām plašākus komentārus par notikušo nesniedz, lai netraucētu izmeklēšanai.

Arī Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā konkrēto gadījumu nekomentēja, taču ārstniecības iestādes bērnu psihiatre Karīna Beinerte teica – vienaudžu vardarbībā cietuši bērni slimnīcā neesot retums:

"Nav konkrētu datu, mēs tikai zinām, ka mēs šādus bērnus saņemam regulāri. Tāpat arī publiski var dzirdēt, ka diemžēl bērni ir bijuši fiziski vardarbīgi viens pret otru. Tāpat nesen bija notikums Imantā, kur šī problēma bija aktuāla. Tā ir nopietna sociāla problēma diemžēl."

Pēc ārstes teiktā,

vienaudžu agresija gan neesot kāda pēdējā laika aktualitāte – tā pastāvējusi visos laikos.

Būtiski, lai pēc tam, kad upurim sadziedēti fiziskie ievainojumi, būtu pieejama arī psiholoģiskā palīdzība – citādi veidojas dziļa psihotrauma, kas jaunietim apgrūtina turpmāko dzīvi. Sniegt šādu atbalstu esot Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ikdiena. Savukārt vardarbība ir nepieļaujama un sodāma uzvedība, uzsvēra psihiatre.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti