Panorāma

Grants ceļu malās dzīvojošie gaida atputekļošanu

Panorāma

Opozīcija veido bloku Saeimas gāšanai

Apspriež EP vēlēšanu tehnoloģiskos risinājumus

CVK pārliecināta par sekmīgu Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisi

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK), diskutējot par vēlēšanu informācijas tehnoloģiju risinājumiem, pauda pārliecību, ka nākamgad plānotās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas noritēs sekmīgi. 

Gadiem ilgi atsevišķus digitālos vēlēšanu risinājumus nodrošinājis uzņēmums "SOAAR", pret kuru šobrīd uzsākts kriminālprocess. Tādēļ valsts pusē bija jāatrod jauns šo funkciju izpildītājs.

"Līdz šim vēlēšanas tas "SOAAR" nodrošināja, un viss jau darbojas. Un tāpēc nebija kur iedziļināties. Nu mēs esam situācijā, kur "SOAAR" vairs nebūs spēlē. Un tad ir lielais jautājums, vai bez viņa viss noritēs tikpat, teiksim tā, gludi," pauda CVK locekle, Augstākās tiesas tiesnese Marika Senkāne.

CVK loceklis Aldis Austers ("Progresīvie") norādīja, ka ir pagājis zināms laiks un jāsāk rīkoties: "Laiks iet. Mums ir pazaudēts šobrīd pusgads, un mēs nevaram atļauties vēl pusgadu pazaudēt. Mums ir jāsaprot, kā lietas attīstās."

Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis norādīja, ka tiešsaistes vēlētāju reģistru primāri uzturēs Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP): 

"Uz nākamajām EP vēlēšanām tiek nodrošināta visu šo esošo informācijas sistēmu uzturēšana esošās kompetences ietvaros. Un primāri tas nozīmē, ka PMLP uztur šo tiešsaistes vēlētāju reģistru."

Savukārt pēc tām visas funkcijas tiks nodotas Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) pārziņā. Optimistiska par sekmīgām nākamajām vēlēšanām ir arī CVK vadītāja Saulīte.

"Šis ir bijis process. Garš process, lai nonāktu pie tā, kuras tad beigās būs šīs te kompetences, kas šīs kompetences nesīs," norādīja Saulīte.

Valsts kancelejas direktors ir pārliecināts, ka arī iespējamā koalīcijas maiņa procesu neietekmēs.

KONTEKSTS:

Eiropas Parlamenta vēlēšanas vairāku dienu garumā notiks 2024. gada maijā visās Eiropas Savienības dalībvalstīs vienlaikus. 

KNAB iepriekš sāktā kriminālprocesā veicis procesuālās darbības informācijas tehnoloģiju uzņēmumā "SOAAR", kas pēdējos gados uzvarējis apjomīgos CVK un citu valsts iestāžu iepirkumos. Šajā kriminālprocesā figurē uzņēmums un tā valdes loceklis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti