Panorāma

Lestenē Nacisma sagrāves dienā atklāj piemiņas parku

Panorāma

Panorāma

Imantas notikumu dēļ sasauc starpinstitūciju sanāksmi

Pēc Imantas konflikta bērnu tiesību aizstāvji spriež par konfliktu nevardarbīgu risināšanu

Jauniešu konflikts Imantā brīvdienās ir bijis pārāk nopietns, lai to atstātu bez plašākas ievērības. Tā norādīja Labklājības ministrijā, tāpēc pirmdien pēc Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) ierosinājuma tika sasaukta ārkārtas starpinstitūciju sanāksme, lai vienotos par risinājumiem konkrētās situācijas risināšanā, kā arī runātu par prevenciju, tostarp apspriesta nevardarbīga konfliktu risināšana. 

Reaģējot uz notikušo Imantā, vairāk nekā 20 dažādu iestāžu pārstāvji pirmdien tikās attālinātā sapulcē. To rosināja VBTAI arī tādēļ, ka satraukti iedzīvotāji zvanīja uzticības tālrunim.

Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Diāna Jakaite norādīja: "Mūsu ieskatā šis notikums ir tādas uzmanības vērts. Tas ir ļoti satraucošs savā apmērā un nav manā rīcībā [ziņu], kāda [saruna]ir notikusi, līdz ar to tīri saprast, kura institūcija kā reaģēs, ka kādus vēl sadarbības aspektus būtu nepieciešams attīstīt, tai skaitā nākotnē."

Vairāku jauniešu iesaistīšanās vardarbīgā uzbrukumā bijusi pārsteigums viņu pedagogiem. Iestādes secinājušas, ka paralēli policijas veiktajai izmeklēšanai iesaistītajām pusēm jāsniedz palīdzība. Palīdzības jāsniedz pilnīgi visiem – gan cietušajiem, gan uzbrucējiem. To varēs pieteikt gan caur skolu, gan caur bērnu un pusaudžu uzticības tālruni 116111. 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Izglītības pārvaldes Izglītības atbalsta nodaļas vadītāja Inese Štekele atzīmēja: "Tai skaitā arī stiprināsim gan pedagogus skolā, gan arī lūdzām rīkot izglītojošas sanāksmes bērniem, teiksim, par šādām tēmām, kā rīkoties, ko darīt, pie kā vērsties, ja apdraud, ja ir trauksme. Ja ir šāda vienaudžu kopā sanākšana, kā rīkoties, vai arī, ja vardarbīgi bērni iet viens pret otru, kur ko darīt, un lūdzām arī vecākiem organizēt šīs sanāksmes."

Sākotnēji plānots risināt pašreizējo konfliktu. Taču iestādes atzina, ka ar to vien ir par maz. Periodiski lielāka vai mazāka mēroga savstarpējas izrēķināšanās starp jauniešiem mēdz notikt visā Latvijā. Tāpēc diskutēts arī par iespējām mācīt konfliktu nevardarbīgu risināšanu.

Labklājības ministrijas pārstāve Jakaite skaidroja: "Skolu atbalsta personālam acīmredzot arī varbūt nav tik daudz resursu, lai regulāri šādas sarunas rīkotu, mūsu ieskatā arī nevalstiskais sektors ir ļoti labs resurss, kas var palīdzēt skolām sniegt palīdzību."

Iestādes vienojušās pēc nedēļas sanākt vēlreiz. 

KONTEKSTS

Plašu rezonansi sabiedrībā izraisījuši pusaudžu grupu savstarpējie konflikti un bažas par iespējamām masu nekārtībām Rīgā, Imantā, kuru dēļ svētdienas vakarā policijā pat bija izsludināta trauksme. Galvenos kūdītājus policija ir noskaidrojusi, un trauksme ir atcelta.

Līdzās kriminālprocesam par mazgadīgu zēnu izraisītu kautiņu 5. maijā policijā sākta pārbaude, lai pārliecinātos par policijas darba profesionalitāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti