Jēkabpilī autobusa šoferi pieķer 2,17 promiļu reibumā

Jēkabpilī pēc pasažiera ziņojuma policija apturēja pilsētas maršruta autobusa šoferi, kuram konstatēja ievērojamu alkohola reibumu, informēja Valsts policija.

Trešdien, 6. septembrī, pulksten 14 Valsts policijas Austrumzemgales iecirknī tika saņemta informācija par to, ka, iespējams, kāda Jēkabpils pilsētas maršruta autobusa vadītājs pilda savus ikdienas darba pienākumus, būdams alkohola reibumā. Aizdomas iedzīvotājiem un autobusa pasažieriem radās, pamanot netipisku rīcību no autobusa šofera puses, kā arī agresīvas braukšanas manieres.

Vērīgie pasažieri nevilcinājās un drošības apsvērumu dēļ sazinājās ar pilsētas pašvaldības policiju, kas ieradās notikuma vietā un piesaistīja arī Valsts policijas spēkus.

Atklājās, ka autobusa vadītājs – kāds 1961. gadā dzimis vīrietis – ir 2,17 promiļu alkohola reibumā.

Par šo pārkāpumu uzsākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles. Krimināllikums par to paredz sodu – brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai probācijas uzraudzību, vai sabiedrisko darbu, vai naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Valsts policija pateicas vērīgajiem cilvēkiem, kas pamanīja aizdomīgu un netipisku rīcību no šofera puses. Pateicoties iedzīvotāju rīcībai, situācija tika atrisināta bez starpgadījumiem un tika pasargāti ne tikai autobusa pasažieri, bet arī gājēji un citu transportlīdzekļu vadītāji, kas šajā laikā atradās uz ielas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti