Skolotāju algas: LIZDA prasa pildīt visas streika prasības; gatava prasīt Čakšas demisiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome turpina valdībai pieprasīt izpildīt visas pedagogu streika prasības līdz 30. jūnijam, un, ja tas nebūs izdarīts, līdz 3. jūlijam pieprasīs Izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas ("Jaunā Vienotība") demisiju, paziņojumā medijiem informēja arodbiedrība.

LIZDA izvirzītas streika  prasības:

  • Pilnveidot pedagogu darba samaksas jauno modeli, ņemot vērā LIZDA priekšlikumus, kā arī novirzīt budžetā rezervētos 9 miljonus eiro darba samaksas  uzlabošanai pirmsskolas izglītības iestādēs, mazajās izglītības iestādēs (izglītojamo skaits līdz 100) strādājošajiem, atbalsta personālam, kā arī nepieļaut darba samaksas pasliktināšanu nozarē strādājošajiem;
  •  
  • Paredzēt zinātnes un augstākās izglītības darbinieku darba samaksas paaugstināšanu, nodrošinot nākamgad papildus finansējumu 6 miljonu eiro,  un zinātniskajai darbībai papildus finansējumu - 3,6 miljonus eiro.

Arodbiedrība nemainīgi pieprasa līdz 30. jūnijam grozīt visus nepieciešamos Ministru kabineta noteikumus par finansēšanas kārtību pirmsskolas; vispārējās pamata un vidējās; profesionālās; profesionālās ievirzes; interešu, kā arī speciālās izglītības pedagogiem.

Ja līdz 30. jūnijam normatīvie akti nebūs grozīti, LIZDA līdz 3. jūlijam pieprasīs Čakšas demisiju.

Ja neviena no LIZDA prasībām netiks izpildīta, arodbiedrības valde lems par tālāku izlēmīgu rīcību.

"Bija debates par termiņiem. Ministrija lūdza 15. augustu, kam mēs nepiekritām, un padome lēma, ka valdībai ir jāpieņem grozījumi noteiktos Ministru kabineta noteikumos līdz 30. jūnijam.

Nevis jāiesniedz, bet jau jāpieņem visi vajadzīgie grozījumi. Tāds ir padomes lēmums. Laiks ir pietiekams, bet būtiskākais ir tas, ka ministrija ir atzinusi beidzot, pēc jau sešām aktivitātēm, ka ir jāveic grozījumi noteiktos tiesību aktos," norādīja LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības padome trešdien, 7. jūnijā, uzklausīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iesniegtos aprēķinus, analizējot, vai visas pedagogu streika prasības ir izpildītas.

Tostarp īpaša uzmanība tika veltīta jautājumam par darba slodzes balansēšanai nepieciešamo finansējumu, un arodbiedrībai joprojām pastāv bažas par to, vai ar valdības piešķirto finansējumu pietiks visu streika prasību izpildei.

KONTEKSTS:

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) arvien nav apmierināta ar IZM aprēķiniem saistībā ar pedagogu streika prasību izpildi. IZM apgalvo – ar papildus piešķirto naudu pietiks prasību izpildei. Tikmēr LIZDA norāda – ministrija aprēķinus nemitīgi pilnveido, tie neesot pilnībā skaidri.

Iepriekš, nesagaidot no valdības pedagogu algu palielināšanas grafiku, pedagogu arodbiedrības padome 24. aprīlī ar protesta gājienu sāka trīs dienu streiku.

Arodbiedrība prasīja politiķiem pildīt iepriekš septembrī, neilgi pirms 14. Saeimas vēlēšanām panākto vienošanos par darba samaksu. Tikmēr politiķi, tāpat kā pērn rudenī, atkal centās novērst streiku – valdība pedagogu atalgojuma grafiku apstiprināja sēdē otrdien, 18. aprīlī,  bet noteikumus, kā cels pedagogu atalgojumu – piektdien, 21. aprīlī.

Streika laikā LIZDA panāca valdības lēmumu, kas paredz piešķirt papildus 4 168 067 eiro mērķdotācijām pašvaldībām visu pedagogu atalgojuma palielināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti