Militārajās mācībās Dienvidkurzemes novadā pilnveidos iemaņas kaujas šaušanā pa gaisa mērķiem

No 10. līdz 20. jūnijam Dienvidkurzemes novada Vērgales pagastā, Šķēdes militārajā poligonā un Jūrmalciema militārās aviācijas poligonā norisināsies starptautiskās militārās mācības "Baltic Zenith 2023", kuru laikā Latvijas, Lietuvas un Amerikas Savienoto Valstu (ASV) karavīri pilnveidos iemaņas kaujas šaušanā pa gaisa mērķiem, informēja Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS).

Mācībās piedalīsies aptuveni 200 dalībnieku, tostarp karavīri, zemessargi un civilie darbinieki no Gaisa spēkiem, Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes, Zemessardzes, Lietuvas bruņotajiem spēkiem un ASV Nacionālās gvardes vienībām.

Mācību mērķis ir trenēt un profesionāli sagatavot tuvās darbības rādiusa pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmu "RBS-70", "GROM" un "AVENGER" speciālistus, veicot praktiskos kaujas šaušanas vingrinājumus pa gaisa mērķiem.

Zemessardzes 1. Rīgas brigāde sniegs atbalstu ar 81 mm kalibra mīnmetēju apkalpēm, nodrošinot gaisa mērķus šaušanai ar "GROM" un "AVENGER" sistēmām.

Mācību laikā Jūras spēki nodrošinās drošību mācību norises vietā Baltijas jūras teritoriālajos ūdeņos.

NBS norādīja, ka to ilgtermiņa attīstības plāns kā vienu no prioritātēm paredz pretgaisa aizsardzības spēju attīstību.

NBS brīdina iedzīvotājus, ka no 10. līdz 20. jūnijam pretgaisa aizsardzības kaujas šaušanas laikā no plkst. 12.00 līdz 24.00 jūras un gaisa drošības zonas tiks slēgtas.

Ievērojot drošības prasības, būs ierobežota pārvietošanās gar Baltijas jūras piekrastes zonu Jūrmalciema poligona robežās. Arī iebraukšana poligona teritorijā būs ierobežota.

Mācību norise ir saskaņota ar Dienvidkurzemes novada pašvaldību, un mācību laikā tiks ievēroti visi noteiktie drošības pasākumi.

NBS lūdz iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām un īslaicīgi radītajiem trokšņiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti