Rīta Panorāma

Krievijas īstenotās Kahovkas HES iznīcināšanas dēļ sasauc ANO Drošības padomes ārkārtas sēdi

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV)

Kariņš: koalīcijas paplašināšanas sarunās partneri runā par ministru portfeļiem, ne politikas mērķiem

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") uzskata, ka pašlaik koalīcijas paplašināšanas sarunās viņš un divi pašreizējie koalīcijas partneri – Nacionālā apvienība un "Apvienotais saraksts" – runā dažādās valodās, viņš runājot par rīcības programmu, bet partneri – par varas sadalījumu un portfeļiem.

Kariņš LTV "Rīta panorāmā" trešdien, 7. jūnijā, sacīja, ka doma par plašāku koalīciju viņu nav pametusi jau no brīža, kad viņš veidoja šo valdību, jau sākotnēji vēlējās iesaistīt valdībā "Progresīvos", taču Nacionālā apvienība un "Apvienotais saraksts" atteicās.

Kariņš apgalvoja, ka pašlaik sarunās par koalīcijas paplašināšanu viņš runā par nepieciešamību īstenot reformas veselības un izglītības nozarē, panākt valsts kapitālsabiedrību kotēšanu biržā un risināt darbaspēka trūkuma problēmas, "es runāju par programmu, bet partneri runā citā valodā – vara, ministru portfeli, negrib dalīties".

Kariņš atzina, ka prezidenta vēlēšanu iznākumu, kad par valsts galvu ar opozīcijā esošo "Progresīvo" un "zaļzemnieku" balsīm ievēlēts "Jaunās Vienotības" virzītais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, viņš izmantoja kā katalizatoru sarunām par koalīciju.

"Es sev jautāju – kāda ir jēga ir no mana darba. [..] No valdības vadītāja jēga ir, ka var īstenot konkrētu programmu.

Bet šobrīd nevar izdarīt to, par ko esmu pārliecināts, ka tas valstij ir absolūti nepieciešams, jo par maz balsu koalīcijā," skaidroja Kariņš.

Viņš apgalvoja, ka viņam nav intereses kādu atstumt, bet visiem "vajag sarūmēties", paplašinot koalīciju, katram būs jāatsakās no kāda portfeļa, un "manai partijai tas būtu ne mazāk sāpīgi kā citiem", taču "esam uz to gatavi reformu ideju un mērķu labā".

Kariņš arī noliedza, ka viņam būtu pretenzijas pret kāda ministra darbu.

Viņš skaidroja, ka var piesaistīt citus koalīcijas partnerus, kuri atšķirībā no pašreizējiem piekrīt viņa redzējumam, un, "ja ir aizdambējums, var to apiet un pārvarēt šo šķērsli".

"Visi saka "mani vēlētāji, mani vēlētāji", nu man arī droši vien kaut kur ir vēlētāji, un es redzu, ka šī Saeima var īstenot plašu valstij vajadzīgu programmu," sacīja premjers.  

Viņaprāt, nostāja "gribu paturēt visu sev un nevienu negribu laist klāt" valsti nevedīs uz priekšu, par ko visi dārgi maksās nākamajās Saeimas vēlēšanās, savukārt, redzot rezultātus no reformām, "vēlētāji katrai partijai teiks paldies, kad būs panākumi, [..] pie ordeņu spraušanas visi varēs gūt labumu, un man galīgi nav žēl".

"Ja gribam izlauzties no tā, kur esam ekonomiski, jāizkāpj ārā no tās šaurās kastītes, ko esam uzbūvējuši, un es tikai piedāvāju ceļu," sacīja Kariņš.

KONTEKSTS:

31. maijā Saeima 3. vēlēšanu kārtā ar 52 balsīm par nākamo Valsts prezidentu ievēlēja ilggadējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kuru amatam virzīja koalīcijas partija "Jaunā Vienotība". Viņš ievēlēts ar "Jaunās Vienotības" un divu opozīcijas partiju – Zaļo un zemnieku savienības un "Progresīvo" – balsīm.

Šobrīd notiek sarunas par iespējamu koalīcijas paplašināšanu, kā to vēlas premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"), taču abi koalīcijas partneri – Nacionālā apvienība un "Apvienotais saraksts" – to neatbalsta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti