Panorāma

Līdz ar gada beigām izbeigs līgumu par pārtikas iepirkumu armijai

Panorāma

Panorāma

Vai var prognozēt Krievijas nākamās darbības Ukrainā?

Eksperti Rīgā spriež par Krievijas nākamajām darbībām Ukrainā

Sarunai par stratēģisko komunikāciju Rīgā trešdien un ceturtdien pulcējušies eksperti no vairāk nekā 30 valstīm, un viens no sarunas galvenajiem tematiem – Krievijas iebrukums Ukrainā un šīs situācijas turpmākās attīstības scenāriji.

Konferences namatēvs, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts kontekstā ar Krievijas veikto Kahovkas dambja pārraušanu pauda, ka šobrīd radikalizējusies ne tikai Krievijas armijas vadība, bet arī sabiedrība.

"Viņi akceptē lietas, kuras vēl pirms pieciem gadiem varbūt arī Krievijas sabiedrībā nebūtu akceptētas. Tātad ne tikai tas, ka var būt karš blakus valstī, bet arī kara noziegumi ir "okei"," teica Sārts.

Ja konkrētas Krievijas armijas darbības tuvākajā laikā paredzēt tiešām nevar, skaidrs ir tas, ka valsts jebkurā gadījumā paliks agresīva, pauda ASV bāzētā Ārpolitikas pētniecības institūta vecākais pētnieks Batu Kutelia.

"Krievijā šobrīd ir autoritāra diktatūra. Katra diktatūra sākas citādi, bet beigas ir ļoti līdzīgas. Viņi kļūst ļoti brutāli un sabrūk. Tādēļ, kad mēs runājam par neparedzamību, es domāju, ka

pēdējā fāzē viņi ir ļoti paredzami. Viņi būs brutāli. Tādēļ mūsu atslēga ir būt tam jau sagatavotiem,"

pārdomās dalījās Kutelia.

Rietumi, īpaši NATO, šādam Krievijas spiedienam ir gatavi, norādīja alianses ģenerālsekretāra vietniece publiskās diplomātijas jautājumos Baiba Braže. Viņa pauda, ka NATO piemērošanos jaunai iespējamai Krievijas agresijai sāka jau 2014. gadā līdz ar Krievijas pirmo iebrukumu Ukrainā un Krimas nelegālo aneksiju.

"Tas soli pa solim ir faktiski mainījis NATO militāro stratēģiju. Teiksim, aizejot no ārpus NATO teritorijas operācijām, tādām kā Afganistāna, uz kolektīvo aizsardzību, kas ir NATO teritorijas un iedzīvotāju aizsardzība. Tieši tāpēc, ka ir mainījies drauds," atzina Braže.

Viņasprāt, tieši tādēļ NATO vēl pirms Krievijas pilna mēroga iebrukuma pērn tam jau bija sagatavojusies un arī šobrīd turpina stiprināt sevi iespējamiem draudiem no Krievijas puses, piemēram, izvietojot papildu spēkus un rīkojot kopīgas mācības.

KONTEKSTS:

Jau vairāk nekā gadu, kopš 2022. gada 24. februāra, turpinās pēc Vladimira Putina pavēles sāktais Krievijas pilna mēroga karš pret Ukrainu, bet Krievijas spēkiem neizdodas salauzt ukraiņu pretošanos. Saņemot rietumvalstu sabiedroto atbalstu, Ukraina gatavo savu pretuzbrukumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti