Panorāma

Krāpnieki nerimstas – šogad izkrāpti 3,2 miljoni

Panorāma

Saeima lems par valsts valodas statusa nodrošināšanu

Kurzemē notiek vērienīgas militārās mācības

Desanta izsēdināšana, manevri jūrā – Kurzemē notiek militārās mācības «Baltops 23»

Desanta izsēdināšana, sarežģīti manevri jūrā ar vairākiem desmitiem kuģu, Gaisa spēku, ūdenslīdēju, kājinieku mācības un sadarbības pārbaude reālos apstākļos norit Kurzemē. Tur notiek militārās mācības "Baltops 23", kas ir vienas no vērienīgākajām visā Ziemeļeiropas reģionā.

Mācības Kurzemes piekrastē sākās pirmdienas vakarā, piedaloties 19 NATO dalībvalstīm, kā arī bruņotajiem spēkiem no  Zviedrijas. 50 kuģu, 6000 karavīru un vēl 45 dažādas tehnikas vienības. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) aicina Kurzemes iedzīvotājus nesatraukties par koncentrēto militāro tehniku Kurzemes piekrastē.

Latvijas NBS šajās mācībās pārstāv Gaisa spēki, Jūras spēki, tostarp ūdenslīdēju komanda, Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde un Zemessardze.

"Šī ir lieliska iespēja. Šīs mācības ir dārgas. Ļoti dārgas. Tajās piedalās ļoti daudzi, un tās plāno vismaz gadu iepriekš.

Es teiktu tā: laimīgi ir tie, kas var būt šajā pusē un sava dienesta laikā saņem iespēju trenēties ar saviem sabiedrotajiem.

Ekipējuma iepazīšana, procedūru iepazīšana. Arī draugi, paziņu loka paplašināšana," stāstīja Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes pulkvežleitnants Edmunds Svenčs.

Mācību laikā otrdien, 6. jūnijā, Latvijas teritoriālajos ūdeņos tika realizēta sarežģīta taktiska operācija, Ventspils novada Vārves pagastā izsēdinot jūras desantu. Sauszemes operācijas notika vēl vairākās vietās Kurzemē, sasniedzot mācību aktīvāko fāzi.

Šī gada uzdevums ir pilnveidot dažādu ieroču un cīņas metožu sadarbību un kopīgo vingrinājumu laikā pārbaudīt reālo gatavību Baltijas reģiona aizsardzībai, kas īpaši svarīgi kļuvis pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, turklāt Baltijas jūrā šobrīd arī Krievija plāno īstenot savas mācības. 

"Tā jau vairs nav tikai mācību imitācija. Nu jau, visus uzdevumus pildot, pat ja tie ir tikai mācību, klāt nāk šī realitātes sajūta.

Tas viss var kļūt ļoti reāls. Vēl vairāk saproti to, cik svarīgi ir būt šajā aliansē, cik svarīgi, ka savulaik esam pieņēmuši pareizos lēmumus un šodien esam šeit," sacīja Svenčs.

Starptautiskās militārās mācības turpināsies līdz 16. jūnijam. Kurzemē notiks dažādas taktiskās operācijas, tāpēc jūrā būs redzami sabiedroto valstu kuģi, gaisa spēki arī virs apdzīvotām vietām un bruņu transports uz Latvijas ceļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti