Par tīšu izvairīšanos no mobilizācijas draudēs līdz gadam ilgs cietumsods

Par tīšu izvairīšanos no mobilizācijas draudēs līdz vienam gadam ilgs cietumsods. To paredz Saeimā ceturtdien, 6. jūnijā, galīgajā lasījumā akceptētie grozījumi Krimināllikumā.

Par tīšu izvairīšanos no mobilizācijas, ja to izdarījusi persona, kura pakļauta mobilizācijai civilās aizsardzības pasākumu veikšanai, maksimāli varēs sodīt arī ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam. Tāpat par šādu nodarījumu arvien varēs sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu vai naudas sodu.

Savukārt, ja no mobilizācijas izvairīsies rezerves karavīrs, rezervists vai zemessargs, turpmāk varēs sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, kā arī saglabāsies iespējamība par šādu nodarījumu sodīt arī ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu vai naudas sodu.

Vienlaikus grozījumi Krimināllikumā nosaka, ka par citas personas identitātes izmantošanu, ja ar to valstij, pašvaldībai vai personai, kuras identitāte izmantota, radīts būtisks kaitējums, vai ja tā izdarīta atriebības, mantkārības vai šantāžas nolūkā, sodīs ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Savukārt, ja citas personas identitāte tiks izmantota, kārtojot latviešu valodas prasmes vai citu Pilsonības likumā noteikto zināšanu pārbaudi, lai radītu šai personai iespēju iegūt Latvijas pilsonību naturalizācijas kārtībā, varēs piemērot brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem līdz šim noteiktā gada vietā.

Grozījumi nosaka, ka par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē vairs nevarēs piemērot sabiedrisko darbu kā sodu, bet varēs sodīt tikai ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Sabiedrisko darbu nevarēs piemērot arī par atteikšanos no apreibinošu vielu ietekmes pārbaudes vai ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu. Par šādu nodarījumu sodīs ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar probācijas uzraudzību, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti