Panorāma

Ministrs neizslēdz PVN palielināšanu; deputāti neatbalsta

Panorāma

Panorāma

Jaunie aktieri: Mēs esam Eiropā, arī mums ir tiesības izvēlēties!

Mēs esam Eiropā, arī mums ir tiesības izvēlēties. Valmieras teātra jaunie aktieri gatavojas vēlēt EP

Mēs esam Eiropā, un mēs jūtam Eiropu arī ikdienā – tā saka Valmieras teātra jaunie aktieri. Lai gan viņi spilgti neatceras iepriekšējās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas un to, vai viņi tajās balsoja, šogad aktieri ir pārliecināti – tas ir katra pilsoniskais pienākums. Un kurš cits, ja ne viņi paši izlems savu likteni? Drošība, labklājība un savu vērtību aizstāvēšana – tas ir tas, ko viņi sagaida no mūsu deputātiem.

Rakstu sērijā "Kas man no tā?" izpēti jomas, kurā Eiropas Parlamenta lēmumi ietekmē katru no mums ikdienā!

Ar Valmieras teātra jaunajiem aktieriem Arti Jančevski, Rūdi Bīviņu un Sandi Rungi LTV tikās viņu brīvdienā. Lai gan drīzumā aktieriem būs atvaļinājums, viņiem šis vēl ir pietiekami noslogots laiks. Starp izrādēm vēl ir jāiet nobalsot Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Visi kā viens pārliecināti: mēs dzīvojam Eiropā, tāpēc jautājums – iet vai neiet vēlēt – netiek pat izskatīts.

"Tev ir iespēja lemt par savu likteni kaut kādā lielākā laika nogrieznī. Tā, man liekas, ir brīnišķīga iespēja padomāt par nākotni, kas varbūt ir tālu, bet turpat blakus ir. Vienkārši būt iesaistītam. Un lemt savu un citu cilvēku likteni," sacīja Artis.

"Es jūtos kā Eiropā. Es vismaz gribu justies kā Eiropā. Un tas ir arī vēl viens iemesls. Nu, nav Latvija un Eiropa. Mēs esam vienots organisms, un mums arī ir vārds, ko tur teikt. Un arī šī balsošana palīdz justies kā Eiropā," pauda Sandis.

"Mēs visi domājam – ko tad mūsu cilvēki no Latvijas, deviņi cilvēki tiks ievēlēti šajā Eiropas Parlamentā, ko tad viņi tur panāks? Bet šie deviņi cilvēki tur būs. Un tie cilvēki ar kaut kādām interesēm tur vērsīsies. Tāpēc mums būtiskākais ir, lai šie cilvēki, kas tur ir, lai tur būtu tieši tie, kas pārstāvētu mūsu intereses," sacīja Rūdis.

Kā izdarīt izvēli?

Kā izdarīt izvēli?

Eiroparlamenta vēlēšanās talkā var nākt LSM "Kandidātu šķirotava" un "ES Partiju šķirotava"

Aizpildi anketas un uzzini kandidātus un partijas, ar kurām tavas domas sakrīt visvairāk un vismazāk! Tas aizņem tikai dažas minūtes.

Eiropu viņi redz sev apkārt. Ar Eiropas līdzfinansējamiem viņi sajūt arī Valmieras izmaiņas. Priekšvēlēšanu aģitācijām gan aktieri īpaši nepievērš uzmanību, vairāk informāciju meklē paši.

"Es diezgan konkrēti jau esmu izdomājis, par ko es balsošu. Man varbūt ir bijušas kaut kādas domiņas par to vai šo, bet man ir skaidrs, par ko es nebalsošu," sacīja Rūdis.

"Es tieši pārrunāju ar savu dzīvesbiedreni, par ko mēs iesim balsosim. Mums reizēm parādās pat divi saraksti, tad mēs katrs nobalsojam par savu. Mēs katrs sadalām šo pārstāvniecību," atklāja Sandis.

"Man ir pāris varianti, bet līdz galam es ar sevi neesmu vienojies. Es turpināšu klausīties, ko domā mani draugi, ko domā mana ģimene. Un tajā brīdī, kad es iešu vēlēt, tad es pieņemšu sev pareizo lēmumu," sacīja Artis.

Savu vērtību aizstāvēšana, valsts labklājības celšana un visam tam pāri – drošība. Tas ir tas, ko viņi sagaida no mūsu deputātu darba un jaunā Eiropas Parlamenta sasaukuma.

KONTEKSTS: 

Eiropas Parlamenta vēlēšanas Eiropas Savienības dalībvalstīs notiks no 6. līdz 9. jūnijam.

Vēlēšanas Latvijā notiks 8. jūnijā. Sarakstus pieteikušas 16 partijas. Nākamā Eiropas Parlamenta sastāvā Latvijai būs deviņas deputātu vietas pašreizējo astoņu vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti