Panorāma

Džo Baidens: Mēs neatļaujam triecienus pa Maskavu

Panorāma

Panorāma

Sēlijas poligonā atklāts dronu mācību poligons

FOTO: Sēlijas poligonā atklāj dronu mācību un testēšanas poligonu

Sēlijas poligonā ceturtdien, 6. jūnijā, atklāts dronu mācību un testēšanas poligons, informēja Aizsardzības ministrijā.
 
Līdz ar mācību un testēšanas poligona atklāšanu Sēlijas poligonā pirmo reizi norisinājās militārās mācības, kas ir daļa no starptautiskajām militārajām mācībām "Baltic Zenith 2024". Mācībās piedalījās Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēki kopā ar dronu koalīcijas pārstāvjiem, veicot bezpilota lidaparātu testus, lai nodrošinātu to atbilstību Ukrainas bruņoto spēku prasībām.

Poligonā paredzēts testēt tieši Latvijā ražotus dronus. Tajā saskaras divu veidu sistēmas – viens ražotājs testēs lidaparātu, kurš izdzīvo kaujas laukā, un otrs ražotājs – tādu, kurš mēģinās to iznīcināt. Tagad, tos testējot, varēs attīstīt vietējo industriju, pārbaudīt dronu tehniskās spējas un taktisko pielietojumu, tiks uzlabotas tehnoloģijas, sniedzot iespējami labāko, kas nozarē pieejams.

"Dronu testa poligona atklāšana ir solis uz priekšu ne tikai Sēlijas poligona attīstībā, bet arī dronu spēju stiprināšanā. Dronu testa poligons kļūst par vietu, kur mūsu dronu industrijas pārstāvji varēs regulāri izmēģināt savas iekārtas. Dronu testa poligons ir jauna šķautne arī dronu koalīcijas attīstībā," atklāšanā uzsvēris aizsardzības ministrs Andris Sprūds ("Progresīvie").

"Šis poligons principā ir pabeigts, tāpēc, ka ir izstrādātas prasības, noteikumi un ir iezīmēta virtuālā kartē tāda platība kā 20 x 20 kilometri un 3 kilometru augstumā.Ir atļauja no "Latvijas Gaisa satiksmes", kur mēs varam izmantot visa veida iekārtas, kas gan traucē, gan lido," sacīja Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Uz bezpilota lidaparātu un elektroniskās karadarbības testiem te regulāri pulcēsies NATO sabiedrotie un dronu koalīcijas dalībvalstis. Arī nule izsludinātajā Apvienotās Karalistes dronu iepirkumā iegādātie bezpilota lidaparāti tiks testēti tieši Sēlijas poligonā, pavēstījis Sprūds.

KONTEKSTS:

Lai attīstītu un stiprinātu Latvijas Nacionālo bruņoto spēku dronu kapacitāti visos līmeņos, spējas attīstībā šogad un turpmākajos gados investēs 20 miljonus eiro. 

Aizsardzības ministrija aicina uzņēmumus līdz 21. jūnijam iesūtīt pieteikumus grantu konkursā inovāciju attīstībai bezpilota lidaparātu jomā, ar kopējo finansējumu 600 000 eiro.

Šī gada 14. maijā apritēja trīs mēneši kopš Latvija kopā ar Apvienoto Karalisti dibināja dronu koalīciju Ukrainas atbalstam. Par dalību dronu koalīcijā paziņojušas kopumā 14 valstis – Latvija, Ukraina, Apvienotā Karaliste, Austrālija, Čehija, Dānija, Igaunija, Itālija, Kanāda, Lietuva, Nīderlande, Polija, Vācija un Zviedrija. Tām var pievienoties vēl citas valstis. Līdz šim dronu koalīcijas dalībvalstis dronu ziedošanai Ukrainai piesaistījušas vairāk nekā 500 miljonus eiro.

Vienlaikus dronu koalīcijas vārdā Apvienotā Karaliste un Latvija ir izsludinājusi konkursu pirmās personas skata (FPV) bezpilota lidaparātu piegādei Ukrainai. Informācija par pieteikšanos atrodama Apvienotās Karalistes aizsardzības portālā. Konkursā var piedalīties jebkuras Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas dalībvalsts uzņēmējs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti