Par cilvēka nogalināšanu medību laikā rosina sākt kriminālvajāšanu pret bijušo Valsts policijas amatpersonu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Pērn rudenī medībās Ropažu novada Stopiņu pagasta mežā, kurās piedalījās augsta ranga Valsts policijas (VP) amatpersona, tika nošauts cilvēks. Iekšējās drošības birojs (IDB) šī gada maija beigās Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai nosūtīja kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret bijušo augsta ranga Valsts policijas amatpersonu par personas nonāvēšanu medību laikā.

Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā Iekšējās drošības birojs guva pierādījumus tam, ka VP amatpersona 2022. gada rudenī notikušu medību laikā

no sev piederošā medību ieroča izdarīja šāvienu un trāpīja personai, kura no gūtajiem ievainojumiem gāja bojā.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā bijušajai VP amatpersonai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

IDB vērš uzmanību, ka, nosūtot krimināllietas materiālus Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, ir noslēdzis pirmstiesas izmeklēšanu un prokuratūra kā procesa virzītāja lemj par krimināllietas turpmāko virzību.

Birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

KONTEKSTS:

Medībās Ropažu novadā piedalījās trīs cilvēki, viens no tiem tika nošauts. Neoficiāla informācija liecināja, ka miris uzņēmējs Jānis Garkalns. VP par notikušo sāka dienesta pārbaudi, savukārt IDB – kriminālprocesu.

Ziņa par medībām ar letālām sekām sakritusi ar brīdi, kad pēkšņi izdienas pensijā nolēma doties Valsts policijas priekšnieka vietnieks, Rīgas policijas priekšnieks ģenerālis Juris Šulte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti