Panorāma

Rīgā skatāmas Ukrainas mākslinieku skulptūras no kara lādiņiem

Panorāma

Panorāma

Jelgavā tiesā sievieti par zirga novārdzināšanu

Jelgavā tiesā sievieti par zirga novārdzināšanu; piketētāji prasa reālu cietumsodu

Novārdzināts zirgs līdz tādai pakāpei, ka viņš vairs nevar nostāvēt kājās; guļot zemē, aizvadījis savas pēdējās dzīves dienas – tāds ir ķēves Palmēras stāsts. Zemgales rajona tiesā Jelgavā pirmdien skatīja krimināllietu, kur par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku apsūdzēta Palmēras adoptētāja Olvija Paukšte. Pieprasot reālu cietumsodu par šādu rīcību, pie tiesas ēkas tika rīkota protesta akcija.  

ĪSUMĀ:

  • Ķēve Palmēra adoptēta no patversmes "Ķepu ķepā" 2019. gadā.
  • Zirgam bija veselības problēmas, bet ārstējamas; "Ķepu ķepā" apņēmās to apmaksāt.
  • Pērn augustā patversmei lūdza atļauju zirgu iemidzināt – Palmēra vairs nebija glābjama.
  • Biedrība "Ķepu ķepā" vērsās tiesā pret zirga adoptētāju Olviju Paukšti.
  • Paukšte par zirga novārdzināšanu skaidrojumus nesniedz.  
  • Paukštes lietu skata tiesa Jelgavā, piketā prasa reālu cietumsodu.   

Ķēvīte Palmēra tika atrasta novārdzināta, kauli un āda, veterinārārsti lēsa, ka viņas pēdējās dienas ir bijušas mokoši smagas. Un ārstiem glābt viņu vairs nebija iespējams.

Palmēra no organizācijas "Ķepu ķepā" pie adoptētājas Olvijas Paukštes nonāca 2019. gadā – ar veselības problēmām, taču ārstējamām. 

"Palmērai adopcijas līgumā bija norādīts, ka viņai bija problēmas ar kāju, bija limfangīts, kas galīgi nav mirstamā vaina, mums līgumā bija punkti, ka limfangīta ārstēšanu kājai atmaksājam mēs. Tas nozīmē to, ka finansiālais faktors nevarēja kalpot par iemeslu nesaukt vetārstu," skaidroja  "Ķepu ķepā" vadītāja Gundega Bidere.

Tomēr pērn augustā "Ķepu ķepā" saņēma šokējošu ziņu – zirgs nav vairs dzīvotspējīgs; novārdzināts līdz nāvei.

"Augustā es saņēmu telefona zvanu ar atļauju eitanazēt zirgu, par ko es biju šokā, un uzreiz sūtīju savus vetārstus uz turieni," atcerējās Gundega Bidere. "Atsūtīja man video, kur zirgs guļ zemē, kauli un āda, nevar piecelties. Protams, es biju šokā."

Un tad biedrība "Ķepu ķepā" vērsās tiesā pret zirga adoptētāju Olviju Paukšti, kura savulaik pati bija strādājusi šajā dzīvnieku patversmē.

Pirmdien pie tiesas nama Jelgavā pulcējās krietns protestētāju pulciņš. Apsūdzētā, dodoties uz tiesas sēdi, savus komentārus sniegt atteicās.

Skaidrojums no Olvijas Paukštes, kāpēc ķēve Palmēra nonākusi līdz šādai mokošai nāvei, tā arī nav saņemts. 

Vēl tagad apsūdzētās sociālo kontu profila attēlos redzami abi zirgi.

Par laimi, otru zirgu Sīmani,  ko viņa arī bija adoptējusi, izdevās glābt. Sīmanis ir izņemts un drošībā. Tiesā Olvija Paukšte savu vainu noliedza. 

Paukštes aizstāvis Artūrs Parfjonovs norādīja, ka "kliente jau pauda pozīciju, ka viņa neatzīst savu vainu, diemžēl plaši sniegt komentārus būtu traucējoši aizstāvības pozīcijai, tai skaitā pirms liecinieku pratināšanas".

Protestētāji pie tiesas ēkas pieprasīja reālu cietumsodu, jo dzīvnieks cilvēka rīcības dēļ miris mokošā nāvē.  Par šādu soda mēru arī vietnē "Manabalss.lv" aktīvi tiek vākti paraksti.

"Es uzskatu, ka cietumsods obligāti, un arī naudas sods, jo kaut kā jāsāk ar to tikt galā, jo mums Latvijā ļoti daudz dzīvnieku, kas tiek postā," pauda protestētāja Elita.

"Ir jābūt reāliem sodiem, mīļie cilvēki, kamēr nebūs reāli sodi, nekas nebūs šajā valstī, jo viņš saprot, ka viņam nekas par to nebūs, viņš var darīt visu, ko grib, un, ja tas dzīvnieks vienreiz ir noņemts, vajag aizliegumu uz visu mūžu viņam turēt dzīvniekus. Nu nevar tādiem cilvēkiem turēt dzīvniekus, tas nav īpašums, tā nav lieta! Viņš arī dzīvs un arī jūt, tad, kad spārda un sit, tas taču nav normāli!" uzsvēra protestētāja Inese.

Latvijas Veterinārārstu biedrība pauž, ka tomēr arī pašām patversmēm ir daudz vērīgāk jāseko līdzi, kam viņi nodod dzīvniekus. "Patversmēm būtu maksimāli kritiski jāvērtē konkrētu personu piemērotība dzīvnieku adoptēšanai. Īpaši gadījumos, ja dzīvnieki ir slimi, veci, agresīvi vai tiem ir tieksme klaiņot vai citas uzvedības problēmas," norādīja Veterinārārstu biedrība.

Nākamā tiesas sēde ar liecinieku nopratināšanu paredzēta septembrī. Prasītāji – biedrība "Ķepu ķepā" – no apsūdzētās pieprasa arī  8000 eiro izdevumu un morālo kompensāciju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti