Šodienas jautājums

(Zīmju valodā). Šodienas jautājums: kādas ir Latvijas pretgaisa aizsardzības spējas?

Šodienas jautājums

(Zīmju valodā). Šodienas jautājums: cik ilgi koalīcijas darba kārtībā būs jautājums par iespējamo paplašināšanos?

Šodienas jautājums: cik ilgi koalīcijas darba kārtībā būs jautājums par iespējamo paplašināšanos?

«Jaunā Vienotība» sarunās ar opozīcijas partijām cer saprast «tālāko sadarbību»

"Jaunā Vienotība" (JV) gaidāmajās sarunās ar ārpus koalīcijas esošām partijām cer saprast šo opozīcijas spēku viedokli par JV iecerētajām reformām un partiju "tālāko sadarbību". Tā Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" pauda JV politiķis un Saeimas deputāts Edmunds Jurēvics. 

Pirmdien JV valdes sēdē atbalstīja sarunas par koalīcijas paplašināšanos, vienlaikus solot nesadarboties ar smagos noziegumos apsūdzētām personām. Tāpat JV uzskata, ka koalīciju būtu iespējams paplašināt tikai ar tādiem politiskajiem spēkiem, kas būtu gatavi pieņemt JV vērtības.

Tagad Jurēvics atzina, ka pirmās sarunas no JV puses bijis svarīgi aizvadīt ar esošajiem koalīcijas partneriem – Nacionālo apvienību (NA) un "Apvienoto sarakstu" (AS). Tālāk JV jau varētu tikties ar patlaban Saeimas opozīcijā esošām partijām, kas visvairāk piesauktas, kad tiek minēta iespējama koalīcijas paplašināšana, – "Progresīvie" un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).

"Pirmās sarunas, kā arī premjers teica, bija svarīgi koalīcijā pārrunāt ar esošajiem partneriem. Skaidrs, ka tuvākajā laikā tiks runāts ar šīm abām partijām [ZZS un "Progresīvajiem"]. (..) Šīs sarunas, kas notiek, neapdraud valdības esošo darbu. (..) 

Parlamentam ir vajadzīgs, ka mēs sarunājamies ar tām opozīcijas partijām, kas, mūsuprāt, ir valstiskas," atzīmēja Jurēvics.

Taujāts, vai JV zina, vai "Progresīvie" un ZZS atbalsta JV iecerētās reformas, Jurēvics atbildēja, ka patlaban nē. Tāpēc JV cer noskaidrot šo partiju viedokli sarunās, kā arī saprast tālāko sadarbību.

Tikmēr AS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars norādīja, ka ir "gatavs sēsties ar visām Saeimas frakcijām un runāt par sadarbību parlamentā, ne valdībā". 

Tāpat Tavars pieļāva, ka šī situācija un "īslaicīgais saspīlējums" valdībai nāks par labu: "Varēsim sapurināties un tiešām parādīt šo sniegumu."

Savukārt NA politiķis Rihards Kols atkārtoti pauda politiskā spēka nostāju, ka esošā koalīcija strādā dinamiski. 

"Valdība strādā ar deklarāciju uz pilnu apjomu divus mēnešus, līdz ar to pateikt, ka kaut kas "buksē", neiet uz priekšu (..) mēs nepiekrītam. (..)

Ja premjera vadītā partija uzskata, ka šī koalīcija sevi ir izsmēlusi, tad premjerministram vajag demisionēt," sacīja Kols.

KONTEKSTS:

31. maijā Saeima 3. vēlēšanu kārtā ar 52 balsīm par nākamo Valsts prezidentu ievēlēja ilggadējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kuru amatam virzīja koalīcijas partija "Jaunā Vienotība". Viņš ievēlēts ar "Jaunās Vienotības" un divu opozīcijas partiju – Zaļo un zemnieku savienības un "Progresīvo" – balsīm.

Šobrīd notiek sarunas par iespējamu koalīcijas paplašināšanu, kā to vēlas premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"), taču abi koalīcijas partneri – Nacionālā apvienība un "Apvienotais saraksts" – to neatbalsta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti