Dienas ziņas

Aicina nekļūt par lēta skaistuma upuriem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Akcijas "Marts – drošākas Rīgas mēnesis" laikā mazinājusies ielu noziedzība

Policija akcijā «Marts – drošākas Rīgas mēnesis» pieķer vairāk dzērājšoferu

Valsts policijas (VP) un Rīgas pašvaldība noslēgusi akciju "Marts – drošākas Rīgas mēnesis". Akcijas laikā likumsargi veicinājuši galvaspilsētas sabiedrisko kārtību un drošību. Mēneša laikā policija novērojusi pieaugušu dzērājšoferu skaitu. Tomēr ir arī pozitīva tendence – akcijas laikā novērotā ielu noziedzības mazināšanās.

Akcija par drošāko mēnesi Rīgā veikta, lai preventīvi novērstu noziegumus. Martā policija aktīvāk strādājusi, pārbaudot gan autobraucējus, gan arī citus cilvēkus. Runājot par satiksmi – pagājušajā mēnesī policija pārbaudījusi apmēram 13 tūkstošus mašīnu.

Pārbaužu rezultātā notverts vairāk pārkāpēju nekā iepriekšējos mēnešos. Pieķerti 124 dzērājšoferi un vēl 22 autobraucēji narkotisko vielu iespaidā.

"Mēs pat slēdzām dažkārt vairākus ceļus vienlaicīgi – gan piebraucamos, gan aizbraucamos ceļus, principā kaut kādu attiecīgu posmu un teritorijas nosedzām un pārbaudījām. Un tāds bija mērķis, ka nevis tikai vienā vietā mēs stāvam – ka visi zina, ka tur ir policija, apbrauksim apkārt vai aizbrauksim uz citurieni. Nē," stāstīja VP Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Staļģevics.

Tāpat akcijas laikā konstatēts ievērojami lielāks skaits šoferu, kas pārkāpuši citus noteikumus, piemēram, braucot pa sabiedriskā transporta joslu. Martā policija aizturējusi 49 iepriekš meklēšanā izsludinātas personas, bet kopumā martā novērota ielu noziedzības mazināšanās. Tas, iespējams, izskaidrojams ar publiski izsludināto informāciju par martā plānoto preventīvo pasākumu kopumu. Vēl viens akcijas ieguvums – sadarbības veicināšana starp Valsts policiju un pašvaldības policiju.

"Vienā ekipāžā varēja būt tikpat labi viens Valsts policijas darbinieks pie stūres, pašvaldības policijas darbinieks blakus," piebilda Rīgas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Andrejs Aronovs. "Nebija tā, ka cilvēkam ir jāskatās un jāsaprot – kura tad īsti policija tā ir. Vienkārši cilvēki, kam ir formas tērps, kam ir transportlīdzekļi ar speciālo krāsojumu, darīja visu, kas ietilpst policijas kompetencē, nešķirojot – kas ir kas."

Sekmīgā policijas darbā liela nozīme ir arī sabiedrības locekļiem. Likumsargi aicina, redzot nelikumības, par to ziņot.

"Cilvēki vairs nemēģina visu ignorēt, nepaliek toleranti pret potenciālajiem apdraudējumiem citiem sabiedrības locekļiem.

Un tas, manā skatījumā, ir vislielākais ieguvums, tāpēc ka tikai kopīgiem spēkiem – arī ar sabiedrību – mēs varam garantēt sabiedrības drošību," norādīja Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis.

Vēl viens no pārkāpumiem, kuru policija akcijas laikā novērojusi īpaši – auto novietošana apstādījumos un uz ietvēm vai velosipēdu ceļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti