Līvānu pašvaldībai piešķirs 85,5 tūkstošus eiro pavasara plūdu izdevumu segšanai 

Līvānu novada pašvaldībai piešķirs 85 533 eiro pavasara plūdu izdevumu segšanai, otrdien, 5. septembrī, nolēma valdība. Nauda tiks piešķirta no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. 

Plūdu radīto postījumu novēršanai Līvānu novada pašvaldības teritorijā kopumā nepieciešami 122 190,21 eiro. Lai saņemtu valdības piešķirto atbalstu, Līvānu novada pašvaldībai jānodrošina līdzfinansējums ne mazāk kā 30% apmērā (36 657,06 eiro), kā to nosaka Ministru kabineta noteikumi.   

Pamatojoties uz Līvānu novada pašvaldības iesniegto informāciju, 2023. gada martā un aprīlī Daugavas pārplūšanas rezultātā applūda Līvānu novada pašvaldības īpašumi, divas ielas un ceļš. 

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegto informāciju, Dubnas upe pie Sīļiem un Ošupīte pie Kūleniekiem martā bija lielākoties brīva no ledus, epizodiski gar krastiem veidojās piesalas vai gāja vižņi. Daugavā gar krastiem piesalas bija līdz 18. martam, pēc tam upe pie Jersikas bija brīva no ledus.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā atgādināja, ka šā gada 16. martā tika izsludināts dzeltenās pakāpes brīdinājums par augstu ūdenslīmeni austrumdaļas upēs.

Plaši applūda Daugavas krastiem piegulošās teritorijas arī augšpus Līvānu novadam. Ūdens plaši izplūda ārpus Daugavas krastiem – applūda Daugavas palienes un zemākās teritorijas tās krastos. Daugavā garākā posmā arī pieteku lejteču posmos ilgstoši bija paaugstināts ūdenslīmenis un plaši applūdušas teritorijas. Dubnā pie Sīļiem ūdens līmenis bija tuvs dzeltenajai brīdinājuma atzīmei, bet Ošupītē pie Kūleniekiem to pārsniedza. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti