Panorāma

Kas traucējis apvienot sabiedriskos medijus?

Panorāma

Panorāma

Robežpārkāpēju aizturēšana Maltā

REPORTĀŽA. Kā robežpārkāpēji no Baltkrievijas robežas nokļuva līdz 60 km attālajai Maltai?

Aizvadītajā piektdienā Valsts policija un Valsts robežsardze operācijā aizturēja robežpārkāpējus no Sīrijas un Gvinejas. Viņiem bija izdevies pārkļūt pāri robežai un nobraukt aptuveni 60 kilometru. Pret automašīnas šoferi uzsākts kriminālprocess.

Par piektdienas notikumiem vietā, kur policijai izdevās apturēt auto ar astoņiem pasažieriem un šoferi, atgādina mašīnas riepu nospiedumi pēc straujas bremzēšanas, arī pāris plastmasas gabali. Tie varētu būt nolūzuši no automašīnas bufera, stāstīja Andris, aizvadītajās brīvdienās sociālajos tīklos apspriestā video beigu kadru autors.

Andris stāstīja: "Es sēdēju mājās un izdzirdēju signālskaņu. Domāju, varbūt "ātrie" vai ugunsdzēsēji. Izgāju uz ielas un skatos – mašīna stāv. Riepas visas caursistas. Policisti aplenca mašīnu."

Kā stāstīja Andris, vismaz viens no automašīnas pasažieriem mēģinājis bēgt, bet policistiem izdevies viņu notvert. 

Līdzīgos novērojumos dalījās arī kaimiņi Ilona un Ivans: "Mēs gājām no veikala puses. Esam atbraukuši atvaļinājumā no ārzemēm, bet pretī mūsu pagalmam kaut kas tāds notiek! Mēs vēl pusotru stundu te stāvējām, lai varētu mājās ieiet. Redzējām, ka te gulēja seši cilvēki. Trīs meitenes un trīs puiši."

Policijas aizturētie acīmredzami esot bijuši ārzemnieki, gados jauni cilvēki. Valsts robežsardzē gan neprecizēja, kādas tautības, dzimuma vai vecuma pārstāvji viņi bijuši.

Drīz vien policistiem palīgā ieradās arī robežsargi. Pāri ciematam lidojis robežsardzes helikopters. Šādus notikumus mazajā Rēzeknes novada Maltā uzrunātie nav piedzīvojuši.

Malta nemaz neatrodas pierobežā; līdz Baltkrievijai ir ne mazāk kā 60 kilometru.

Aizturētos Krāslavas novadā, kas atrodas daudz tuvāk robežai, pamanījis kāds vietējais iedzīvotājs. Viņš, strādājot mežā, ieraudzījis, ka transportlīdzeklī iekāpj astoņas personas, un par redzēto ziņojis Valsts robežsardzei. Netālu no šīs vietas viņus pamanījuši policisti un likuši apstāties, bet tas nav noticis. Sākusies pakaļdzīšanās, pēc pāris kilometriem pārdurtas riepas, taču auto izdevies apturēt tikai Maltā. 

Kas ar konkrētajām personām noticis tālāk? Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes priekšnieks Oļegs Tribis norādīja: "Tie ir nelegālie imigranti, kuri nelikumīgi šķērsoja valsts robežu. Saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu par ārkārtas situācijas izsludināšanu viņu robežšķērsošana mums ir jānovērš: jāaptur un jāatgriež izceļošanas valstī."

Savukārt pret automašīnas šoferi uzsākts kriminālprocess.

Tribis atzīmēja: "Nelegālo migrantu pārvietošanā mēs konstatējam gan Polijas, gan Lietuvas, gan Latvijas mašīnas. Bet nevienā gadījumā mēs neaizturējām saimnieku, mašīnas turētāju."

Visbiežāk šādi auto tiek nomāti. Šo personu mērķis parasti nav Latvija, viņi mēģina doties tālāk, norādīja Valsts robežsardzē. Lietuvas robežsargi Latvijas robežsargiem ir nodevuši 217 personas, kas gan pārsvarā ir pametušas "Mucenieku" centru. Valsts robežsardzē neizslēdz, ka ir arī gadījumi, kad robežpārkāpējiem izdevies pamest Latviju, tā arī nenokļūstot Latvijas iestāžu redzeslokā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti