Dienas ziņas

Vecrīgā atklāj radošo darbnīcu ukraiņiem

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Pasažiere sūdzas par autobusa šofera uzmākšanos

Pasažiere sūdzas par autobusa šofera uzmākšanos Dienvidkurzemē

Seksuālas uzmākšanās mēģinājumu no autobusa vadītāja sestdienas vakarā Dienvidkurzemes novadā piedzīvojusi kāda pasažiere, kuru šoferis vispirms piedāvājis aizvest tuvāk mājām, pēc tam izteicis vēlmi samaksāt piecus eiro par intīmām attiecībām ar viņu un pēc saņemtā atteikuma turpinājis sievietei sekot pa nomaļu lauku ceļu.

ĪSUMĀ:

  • Pasažiere stāsta: Liepāja–Nīca autobusa šoferis piedāvāja viņu aizvest tuvāk mājam.
  • Pasažiere: uz vientuļa ceļa viņš sācis viņai sekot, prasot seksu, piedāvājot piecus eiro.
  • Kad parādījās cita mašīna, viņš apstājies.
  • "Liepājas autobusu parks" ir uzsācis darba attiecību izbeigšanas procedūru ar konkrēto autobusa vadītāju.
  • Pasažiere vērsīsies policijā; viņa ievērojusi šofera draudzīgumu pret pasažierēm pusaudzēm.
  • Iesniegumu policijai sola rakstīt arī Autotransporta direkcija.

Pasažieri no iespējamas vardarbības izglābusi pretimbraucošas automašīnas pēkšņa parādīšanās, savukārt šoferis, kamēr uzņēmumā rit notikušā izmeklēšana, uz laiku atstādināts no darba.

Policija lietu nav ierosinājusi, jo nav saņemts iesniegums.   

Šādu ierakstu mikroblogošanas vietnē "Twitter" Rucavas pagasta iedzīvotāja Dita ierakstīja tūlīt pēc notikušā. Lai arī ieraksts ir publisks, kameras priekšā rādīt savu seju viņa nevēlējās.

Viņa stāstīja, ka sestdienas vakarā ar autobusu Liepāja–Nīca aizbraukusi līdz galapunktam, tur grasījusies izkāpt, autobusa vadītājam atklājot, ka atlikušos 10 kilometrus mēģinās veikt stopojot. Salonā vairs citu pasažieru neesot bijis, un vadītājs piedāvājis aizvest tuvāk mājām.

Sieviete piedāvājumu pieņēmusi, bet tad intuitīvi, iespējams, sajutusi briesmas un tāpēc autobusu palūgusi apturēt pāris kilometrus pirms mājām, jo nav gribējusi, lai vīrietis zina viņas dzīvesvietu.

"Tad viņš teica: "Man sen nav bijis. Vai vari man palīdzēt? Man sen nav bijis seksa, man ļoti gribas, un es nevaru dabūt." Es viņam teicu, ka mani neinteresē, un sāku iet. Viņš mani pasauca atpakaļ, izsaucās: "Pieci eiro, pieci eiro!" Es biju tik pārsteigta, sāku smieties, tad pārjautāju: "Tu man piedāvā piecus eiro par seksu?" Viņš teica, ka jā. Tas man izraisīja smieklus. Es smējos, teicu, ka šis nav man, un sāku enerģiski iet māju virzienā," stāstīja Dita.

Tomēr tūlīt sievietei smiekli pārgājuši, jo vadītājs izkāpis no autobusa un sācis viņai sekot, turpinot lūgt seksu.

Tā kā ceļš ir nomaļš, sieviete baidījusies par savu drošību un jau sagatavojusi asaru gāzes baloniņu, kā arī steidzīgi zvanījusi savam draugam.

Uzmācīgajam sekotājam apstāties likusi vien kādas vieglās automašīnas negaidīta parādīšanās.

"Tieši tajā brīdī viņš ieraudzīja to mašīnu, apstājās. Uzreiz tā kā nomainījās personība. Viņš pajautāja: "Tu gribi, lai es eju prom?" Es teicu, jā, un tad viņš pagriezās un aizgāja," atceras Dita.

Sievietes ieraksts vietnē "Twitter" izraisījis visai plašu rezonansi.

Ar viņu jau sazinājusies gan Autotransporta direkcija, gan autobusa vadītāja darba devējs – "Liepājas autobusu parks".

AS "Liepājas autobusu parks" valdes priekšsēdētāja Anna Valtere uzsvēra, ka "šāda uzvedība nav mums pieņemama komunikācijā ar pasažieriem. Mums noteikti pasažieru droša nogādāšana galamērķī ir primārais darbības mērķis, un veiksim izmeklēšanu."

Pēc izmeklēšanas noslēgšanas "Liepājas autobusu parks" ir nekavējoši uzsācis darba attiecību izbeigšanas procedūru ar konkrēto autobusa vadītāju, informēja uzņēmumā.

Uzņēmums ir gatavs turpināt sniegt visu nepieciešamo informāciju institūcijām, lai detalizēti un vispusīgi izmeklētu notikumu, kā arī veikt visas nepieciešamās darbības, lai novērstu šādu situāciju atkārtošanos nākotnē.

Savukārt Autotransporta direkcijas pārstāvis Viktors Zaķis pastāstīja, ka direkcija sazinājās ar Ditu un lūdza "šo neatstāt sociālo tīklu līmenī, bet tomēr vērsties policijā ar iesniegumu".

Autobusa pasažiere sarunā ar "TV Kurzeme" apstiprināja, ka rakstīs iesniegumu policijai, jo viņai arī nepaticis īsi pirms notikušā novērotais šofera draudzīgums pret autobusā braucošām pusaudzēm, kas licis domāt, vai viņš šādus piedāvājumus neizsaka vēl kādai pasažierei.

Konkrēto vadītāju sieviete redzējusi pirmoreiz, lai gan šajā maršrutā brauc regulāri, un aprakstīja viņu kā nepilnus 30 gadus vecu, ūsainu vīrieti. Valsts policijā informēja – izmeklēšana sākta nav, jo nav saņemts neviens iesniegums.

Iesniegumu policijai sola rakstīt arī Autotransporta direkcija, aicinot izmeklēt incidentu, kur notikusi gan sabiedriskā autobusa neatļauta novirzīšana no maršruta, gan uzmākšanās pasažierei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti