Tiesā nonāk Centrālcietuma bēgļa lieta

Prokuratūra Rīgas pilsētas tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis par bēgšanu no ieslodzījuma vietas šā gada 23. jūlijā. Viņa meklēšanā bija iesaistīti plaši policijas resursi, un dažu stundu laikā bēgli izdevās notvert.

Saskaņā ar apsūdzību vīrietim kāda cita kriminālprocesa ietvaros bija piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Viņš bija ievietots ieslodzījuma vietā – Rīgas Centrālcietumā.

Apsūdzētajam radās nodoms no ieslodzījuma vietas aizbēgt. Apsūdzētais, apzinoties, ka viņu neviens nenovēro, un pārvietojoties pa Rīgas Centrālcietuma teritoriju, nokļuva administratīvo ēku pagalmā. Tur viņš uzkāpa uz dienesta ēkas jumta un pārkāpa uz blakus esošās ēkas jumta, no kura tālāk pārlēca pāri Centrālcietuma ārējam nožogojumam, tādējādi izbēgot no ieslodzījuma vietas.

Tās pašas dienas vakarā apsūdzēto vīrieti aizturēja Valsts policijas amatpersonas.

Prokuratūrā norādīja, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

KONTEKSTS:

Svētdien, 23. jūlijā, no Rīgas Centrālcietuma ap pulksten 13.45 izbēga ieslodzītais, 1993. gadā dzimušais Māris Kovaļovs, kurš ieslodzījumā atrodas par slepkavības mēģinājumu.

Valsts policijā tika uzsākti plaši personas meklēšanas pasākumi un izsludināta operācija "Slazdi" visā valstī, kuras laikā tika ierobežotas citu personu ikdienas gaitas, kā arī pārmeklēti transportlīdzekļi un veiktas citas darbības personas meklēšanai.

Pēc aptuveni četrām stundām Kovaļovs atrasts kādā namā Sīmaņa ielā, Sarkandaugavas rajonā Rīgā. Par bēgšanas faktu ir uzsākts kriminālprocess, kā arī dienesta pārbaude, kurā vērtēja Centrālcietuma darbinieku rīcību. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti