Panorāma

Zaporižjas frontē izlūkdroni ir neatsverami

Panorāma

Panorāma

Prezidents nodibina Valsts konkurētspējas komisiju

Prezidents nodibina komisiju ar mērķi veicināt valsts konkurētspēju

Jauno zinātnieku, uzņēmēju un ekspertu ideju realizācijas ceļā ir šķēršļi, kurus varam novērst, šodien sacīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Viņš nodibinājis Valsts konkurētspējas komisiju, kura šodien sanāca uz pirmo tikšanos. Piesaistīti dažādu jomu pārstāvji, kas jau šodien norādīja uz tām problēmām savās nozarēs, kuras nebūtu sarežģīti novērst. 

Iecerēts, ka komisija sniegs atbalstu Valsts prezidentam Latvijas Republikas Satversmē noteikto funkciju īstenošanā un izstrādās priekšlikumus valsts konkurētspējas stiprināšanai izglītības, zinātnes un uzņēmējdarbības jomās.

Latvijas Jaunuzņēmumu asociācijas valdes priekšsēdētāja Agnese Veckalne tikšanās laikā norādīja, ka šobrīd liela problēma esot ārzemju darbaspēka pieejamība un tas, cik grūti ir augsti kvalificētu darbaspēku dabūt uz Latviju: "Jo tas ir garš birokrātijas process, kas var aizņemt mēnešus. Dažiem jaunuzņēmumiem pat pusgadu. Un, kamēr tu pusgadu pūlies, tas cilvēks pasaka "paldies, es iešu uz kādu kaimiņvalsti strādāt"."

Tikmēr Hārvarda Universitātes doktorants Arkādijs Zvaigzne pauda, ka valsts katru gadu tērē lielas summas, iepērkot pētījumus no Pasaules Bankas. Viņš ieteica Pasaules Bankas ekspertu komandā iekļaut arī vienu vai divus Latvijas doktorantus, kas no šīs pieredzes mācītos: "Mums atbrauc eksperti, izpēta, aizbrauc prom. Bet mums šī kapacitāte nepaliek."

Savukārt AS "Latvijas finieris" padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis pastāstīja, ka komisija strādās pie priekšlikumiem tautsaimniecības attīstības veicināšanai. 

To apstiprināja arī prezidents Rinkēvičs: "Mums ir kaut kādas situācijas, kur ļoti talantīgi zinātnieki, ļoti talantīgi uzņēmēji vēlas strādāt, kaut ko darīt. Un pēkšņi izrādās, ka ir pilnīgi absurdi Ministru kabineta noteikumi vai likumi pieņemti. Mūsu mērķis ir konkrēti priekšlikumi, izmērāmi priekšlikumi. Likumdošanas iniciatīvas vai kādi konkrēti priekšlikumi Ministru kabinetam."

Rinkēvičs norādīja – komisijas locekļi par savu darbu algu nesaņems, idejas tiek sniegtas sabiedrības un valsts labā.

"Ja šajās idejās neklausīsies un nedzirdēs, tad komisijas darbs nebūs efektīvs. Mans uzdevums, lai ar tām svirām, kas ir prezidenta rīcībā, [rīkotos, lai] šajos priekšlikumos ieklausās," sacīja Rinkēvičs.

Valsts konkurētspējas komisija
Valsts konkurētspējas komisija

Valsts prezidents komisijā ir aicinājis piedalīties zinātnes, izglītības un uzņēmējdarbības ekspertus, nosakot par komisijas priekšsēdētāju vadībzinātnes doktoru Arni Sauku un komisijas locekļus šādā sastāvā: bioloģijas doktori Vitu Rovīti, ķīmijas doktori Elīnu Pajusti, fizikas doktoru Guntaru Kitenbergu, materiālzinātņu doktoru Andri Šutku, zinātnes doktoru Dauni Aueru, goda doktoru Uldi Biķi, uzņēmēju Paulu Irbinu, Hārvarda Universitātes doktorantu Arkādiju Zvaigzni, Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centra direktori Lieni Briedi, drošības politikas eksperti Kristīni Bērziņu un jaunuzņēmēju Agnesi Veckalni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti