Rīta Panorāma

Atklās būvgružu, būvmateriālu un remonta lietu apmaiņas punktu

Rīta Panorāma

Santa Šillere izdod debijas albumu "Other Ways"

Intervija ar Ministru prezidenti Eviku Siliņu

Premjere: Vēl jādiskutē par «Rus.LSM.lv» un LR4 slēgšanu; nav pamata to «iecirst grīdā»

Nacionālās drošības koncepcija ir tikai konceptuāls dokuments, un par tajā paredzēto aizliegumu sabiedriskajiem medijiem no 2026. gada radīt saturu krievu valodā vēl ir jādiskutē. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda Ministru prezidente Evika Siliņa.

Jautāta par koncepcijā paredzēto Latvijas Radio 4 (LR4) un "Rus.LSM.lv" slēgšanu, valdības vadītāja klāstīja, ka koncepcija vairāk ir "tāds vīzijas zīmēšanas dokuments", ne konkrēts rīcības plāns. 

Kultūras ministrijā vēl ir jāizstrādā mediju pamatnostādnes, kur šo jautājumu vajadzētu atrunāt. Tāpat koncepcijā paredzētais aizliegums sabiedriskajiem medijiem radīt saturu krievu valodā vēl ir jāizdiskutē ar ekspertiem.

"Tā ka nav pamata šobrīd vēl to tā skaidri iecirst grīdā, ka tā tas noteikti būs.

Domāju, ka, gan pie mediju pamatnostādnēm strādājot, gan ekspertiem diskutējot, mēs nonāksim pie risinājuma," piebilda valdības vadītāja.

KONTEKSTS:

Saeima pagājušajā nedēļā atbalstīja Latvijas jauno nacionālās drošības koncepciju, kur cita starpā paredzēts, ka no 2026. gada 1. janvāra arī sabiedrisko mediju veidotajam saturam jābūt tikai latviešu valodā un valodās, kas ir piederīgas Eiropas kultūrtelpai, bet vietējais saturs krievu valodā varētu turpināt pastāvēt komercmedijos.

Pret to iebilst Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP), aicinot no koncepcijas izņemt rindkopu, ka saturs krievu valodā pieļaujams tikai komercmedijos. Pret ieceri no 2026. gada aizliegt sabiedriskajos medijos saturu krievu valodā iebilst arī sabiedriskie mediji Latvijas Radio un Latvijas Televīzija, kā arī Baltijas Mediju izcilības centrs. 

Arī jaunā kultūras ministre Agnese Logina "(Progresīvie") iepriekš intervijā Latvijas Radio pauda nostāju, ka sabiedriskajiem medijiem ir jāturpina radīt saturu krievu valodā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti