Panorāma

Prezidents nodibina Valsts konkurētspējas komisiju

Panorāma

Panorāma

Trīs gadu laikā lielākā interese par bruņotajiem spēkiem

Dienestu armijā sāk lielākā profesionālo karavīru grupa pēdējo 3 gadu laikā

Trešdien, 4. oktobrī, profesionālo dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) sāk vislielākais karavīru skaits pēdējo trīs gadu laikā – 69 cilvēki nokārtojuši iestāšanās normatīvus un dodas uz pamatmācībām.

Šis ir šogad septītais iesaukums profesionālajā dienestā.

"Es aizlidoju uz Angliju, kad man bija kādi 15 gadi. Tas bija vairāk mātes dēļ. Tagad esmu pieaudzis cilvēks, un man ir vēlme atgriezties uz dzimto valsti," stāstīja profesionālā dienesta jaunais karavīrs Artis Minkevics.

Un uzreiz izvēlēts dienests armijā, "jo man pietrūka izaicinājums, ja tā var teikt. Te tomēr tevi dzen uz priekšu, un es kādus pēdējos divus gadus par to domāju," atzina Artis.

Rekrutēto vidū ir arī cilvēki ar profesionālām zināšanām. Zigmunds Zeilišs Lielbritānijā dzīvoja 17 gadus un tur studēja aviācijas vadību.

"Sapratu, ka nav ko pa pasauli skraidīt, ir jāatgriežas Latvijā.  Viss laikam sākās ar to karu Ukrainā. Man ir izglītība, ir pieredze, un ir jāatgriežas Latvijā, lai aizstāvētu vecākus, savu valsti," savu izvēli skaidroja Zeilišs.

Viņš jau zina, ka pēc pamatapmācības dosies uz Gaisa spēkiem.

Rekrutēšanas un atlases centrā norādīja, ka vidējais jaunā karavīra vecums pēdējo gadu laikā strauji audzis. Tas ir gan labi, gan slikti. Tagad profesionālo dienestu arvien biežāk izvēlas cilvēki ar darba stāžu civilajā sektorā.

"Šajā iesaukumā nav neviens 18 gadus vecs, viens deviņpadsmitgadīgs tikai," atklāja Nacionālo bruņoto spēku Rekrutēšanas un atlases centra priekšnieks, majors Rihards Rozenbaums.

"18, 19 gadus vecos, es atvainojos, bet var mīcīt un mācīt pēc saviem ieskatiem. Bet vecāki, pieredzējušāki ir jau ar pieredzi, zināšanām, ko mēs atkal varam izmantot savā labā. Un, kad viņš ir salīdzinājis NBS ar citiem darba devējiem un zina, ka šeit ir labāk, viņš zina, ka jādod lielāka atdeve," pauda Rozenbaums.

Vidējais vecums jaunajiem karavīriem ir 27 gadi.

Vairāki uzrunātie arī atklāja, ka bruņotajos spēkos dienē viņu ģimenes locekļi. Dienestu uzsāks arī Lauma, kuras vīrs dienē Gaisa spēkos.

"Jau zināju, kur es stājos, zinu, ka nebūs viegli. Tas būs izaicinājums man pašai, pierādīt sev. Izaicinājums arī maniem ģimenes locekļiem, kas paliek mājās," atzina Lauma Ancāne.

Jaunie karavīri trešdien parakstīja līgumu ar bruņotajiem spēkiem un pavisam drīz uzsāks pamatmācības kursu Ādažos.

"Novēlu jums šos divarpus mēnešus bišķiņ aizmirst sievas, vīrus, kas paliks tur aiz žoga. Aizmirst draugus un draudzenes, aizmirst problēmas, kas jums bija civilajā dzīvē. Uzsākot dienestu, kļūstot par profesionālā dienesta karavīriem, jums problēmu dzīvē vairs nebūs," pirms jaunie karavīri devās uz bāzi, viņiem novēlēja Rozenbaums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti