Dienas ziņas

Ogrē notiek pūtēju orķestru konkursa fināls

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknē noskaidroti labākie kinologi

Rēzeknē noskaidroti labākie kinologi

Trīs dienas Rēzeknē un tās apkārtnē norisinājās starptautiskas sacensības, kurās piedalījās kinologi ar dienesta suņiem. Labākos noteica pēc dažādu uzdevumu veikšanas piecās disciplīnās. Šajā reizē visvairāk godalgoto vietu nebūt ne vieglajās sacensībās ieguva Latvijas un Lietuvas robežsargi. 

Apvidus pārmeklēšana, kurā desmit minūšu laikā dienesta sunim ierobežotā teritorijā jāatrod pieci objekti ar cilvēka smaržu, ir tikai viena no starptautisko kinologu sacensību disciplīnām. Līdztekus tai pārbaudītas gan suņu prasmes arī pēdu, narkotisko vielu, sprāgstvielu un ieroču meklēšanā, gan paklausības elementu iemaņas.

Uzrunātie sacensību dalībnieki atzina – viegli nav!

"Manam sunim ir ļoti grūti. Viss ir jauns, ļoti atšķiras no tā, ko viņš dara ierasti darbā. Bet mēs šurp atbraucām, lai iegūtu pieredzi. Un šķiet, ka mēs jau to esam ieguvuši, par ko esam ļoti priecīgi!" atzīst Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes pārstāvis, kinologs Karels Silds.

"Svarīga nav sacensībās iegūtā vieta, bet svarīga ir pieredze, ko te iegūsim. Pēc šīm sacensībām mēs būsim zinošāki kinoloģijas jomā," uzsver Polijas Robežsardzes specializētā apmācību centra Kinoloģijas nodaļas vadītāja vietnieks Kristofers Ševčiks.

Daudzi kinologi un dienesta suņi sacensībās piedalījās pirmo reizi. Arī kinologs Kaspars Pakalnīts. Viņš secina, ka dalība šādās sacensībās ļauj izprast, kam nākotnē, strādājot ar savu dienesta suni, pievērst lielāku uzmanību.

"Suns ir gana jauns – divi gadi. Un es uzskatu, ka ir startējis diezgan labi. Uzsvars, kam es gribētu pievērst, kā saka, mūsu darbā, tās ir pēdas, bet svarīgs ir viss," saka Punduru robežapsardzības nodaļas inspektors, kinologs Kaspars Pakalnīts.

"Dalībnieku sagatavotības līmenis ir dažāds. Var pievērst uzmanību, ka, piemēram, tādās disciplīnas kā sprāgstvielu meklēšana un narkotisko vielu meklēšana uzvar tie dalībnieki, kam ir praktiska pieredze, praktiskais darbs ikdienā," stāsta Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta priekšnieks, pulkvedis Aleksandrs Petrovskis.

Starptautiskās kinologu sacensības Valsts robežsardzes koledža rīko jau 23. reizi. Šogad tajās piedalījās ap 60 kinologu ar saviem partneriem – dienesta suņiem – ne vien no Latvijas drošības un pārvaldes iestādēm, bet arī no Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Somijas un Moldovas.

"Valsts robežsardzes Kinoloģijas centrs ir pamatiestāde, kur tiek apmācīti visi Latvijas tiesībsargājošo iestāžu kinologi ar dienesta suņiem, kā arī ārvalstu kinologi. Tas viss ļauj pārbaudīt profesionālās iemaņas, arī pārbaudīt, cik mēs esam gatavi, un arī dalīties ar pieredzi, ar labāko praksi ar citu valstu kinologiem. Tas var pacelt mūsu profesionālo līmeni, tāpēc ka pēdējos gados ļoti daudz izaicinājumu," skaidro Petrovskis.

Dalībnieki no Latvijas, kas Valsts robežsardzes rīkotajās kinologu sacensībās būs sasnieguši labākos rezultātus, jūnija beigās dosies uz Poliju, kur kopš pērnā gada tiek organizētas līdzīgas sacensības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti