Panorāma

Ogrē notiek pūtēju orķestru konkursa fināls

Panorāma

Panorāma

Jaunā prezidenta Rinkēviča komanda: Būsim saliedēti un dinamiski

Jaunā prezidenta Rinkēviča komanda: būsim saliedēti un dinamiski

Nokļūšana politikas augstākajā līgā – tā prezidenta amatu ir raksturojis jaunievēlētais Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Augstākajai līgai gatavojas arī viņa komanda. Tā gan vēl tikai top, un tās kodolu veido Rinkēvičam līdz šim tuvākie kolēģi. Padomnieks ārlietās būs Rinkēviča līdzšinējais biroja vadītājs Ārlietu ministrijā Edvīns Severs. Jau iepriekš ziņots, ka prezidenta kanceleju vadīs ministrijas parlamentārā sekretāre Gunda Reire, bet padomnieks komunikācijas jautājumos būs Mārtiņš Drēģeris, kurš arī līdz šim bija atbildīgs par Rinkēviča sakariem ar presi. 

Saliedēta un ļoti dinamiska komanda, kā viņi paši to raksturo, ir viens no veiksmīgas prezidentūras pamatnosacījumiem. Kancelejai ik dienu jāspēj nodrošināt valsts pirmās amatpersonas darbību. Šobrīd gan gaisā vēl prezidenta ievēlēšanas sajūtas.

"Ko lai saka – kolosāli, tiešām ļoti, ļoti saviļņojoši!" atzīst jaunievēlētā Valsts prezidenta kancelejas vadītāja Gunda Reire.

"Mazliet neticami, jo es pats tomēr esmu arī mazliet māņticīgs, tomēr balsis ir balsis un politika ir politika," saka jaunievēlētā Valsts prezidenta padomnieks komunikācijas jautājumos Mārtiņš Drēģeris.

"Man tas bija pārsteigums, jo nevarēja jau zināt, ievēlēs vai neievēlēs," uzsver jaunievēlētā Valsts prezidenta padomnieks ārlietās Edvīns Severs.

Lai gan žurnālistu avoti jau krietni iepriekš vēstīja, ka ievēlēšanas gadījumā šos divus darbiniekus Rinkēvičs izvēlēsies, abi gan saka, ka uzrunāti tikai pēc balsojuma.

"Praktiski Saeimas kāpnēs, ejot uz pirmo oficiālo preses konferenci jaunievēlētajam Valsts prezidentam," stāsta Drēģeris.

Saeimas dzeltenajā zālē jeb Čakstes zālē uzaicinājumu nākt par kancelejas vadītāju saņēmusi Reire.

"Man ambīcija ir visaugstākajā līmenī nodrošināt Valsts prezidenta darbību un izvirzītās prioritātes, par kurām mēs visi jau esam dzirdējuši – tātad moderna, iekšēji un ārēji droša Latvija, saliedēta Latvija. Tas ir mūsu kopīgs darbs – to īstenot," norāda Reire.

Pirmā apspriede par lietu nodošanu Rīgas pilī ir ieplānota nākamnedēļ. Un tad abām, gan atnākošā, gan aizejošā prezidenta komandām būs piecas nedēļas laika, lai visu sagatavotu simboliskajam brīdim, kad pils atslēgas tiks nodotas jaunajam prezidentam.

Amatu maiņas lietas, kamēr prezidenti šonedēļ tikās, pārrunāja arī preses dienestu vadītāji.

"Nu – ir daudz sirmu matu, daudz skaistu atmiņu un daudz dažādu atmiņu, un tas ir tas, kas sagaida ikkatru, kas strādā šajā valsts simbolā – Rīgas pilī. Tā ir tiešām īpaša vieta. Man tiešām ir prieks atcerēties šos laikus," saka Valsts prezidenta Egila Levita padomniece saziņai ar sabiedrību Aiva Rozenberga.

Drēģerim arī ir atmiņas par darbu prezidenta Andra Bērziņa komandā, un vēlāk tieši Rozenberga viņam ieteikusi jauno darbu.

"Un man Aiva saka, Mārtiņ, zini, ir ārlietu ministrs – tāds Edgars Rinkēvičs. Es viņu pilnībā nepazinu nevienu dienu. Ne personīgi, nekā. Un viņa komunikācijas padomniece iet dekrētā, un, Mārtiņ, varbūt tu vēlies pievienoties ārlietu ministram. Tā es pilnīgi nejauši nokļuvu Ārlietu ministrijā, un jāsaka tā – "iestrēgu" uz astoņiem ar pusi gadiem," stāsta Drēģeris.

Edvīnam Severam savukārt ir vērtīga pieredze un ļoti labi kontakti Ukrainā, kurp tika nosūtīts vēl pirms kara un jau laikus bija gatavs "X" stundai, lai evakuētu Latvijas valstspiederīgos, ko Rinkēvičs acīmredzot atzinīgi novērtējis.

"Ieaicināja savā kabinetā un uzdeva jautājumu, vai es esmu gatavs kļūt par viņa ārlietu padomnieku. Ņemot vērā mūsu ilglaicīgo un labo sadarbību, principā esam darbojušies jau vairāk nekā četrus gadus ciešā sazobē – tad es arī, protams, piekritu. Paldies par izvēli, un tagad tikai uz priekšu!" saka Severs.

Patlaban prezidenta Levita kancelejā ir vadītājs un divi viņa vietnieki, no kuriem viens ir priekšnieks padomnieku korpusam. Ir seši padomnieki, un vēl trīs padomnieku vietas ir vakantas. Kopumā kancelejā ir 57 darbinieki. Noteikti būšot arī tādi, kas paliks darbā pie jaunā prezidenta. Paredzams, ka Rinkēvičs no agrāko prezidentu pieredzes pārņems ideju par komisiju veidošanu valstij nozīmīgu jautājumu risināšanā. Reires iegūtā pieredze, strādājot Stratēģiskās analīzes komisijā Vairas Vīķes-Freibergas laikā, gan arī Valda Zatlera Konstitucionālo tiesību komisijas paveiktais to arī apliecinot.

"Tam ir nozīme. Sadarboties ar Latvijas labākajiem prātiem ir vērts. Kā tas izskatīsies – tas vēl ir laika jautājums," saka Reire.

Kancelejas vadītāja apstiprina – 8. jūlijā, Rinkēvičam stājoties amatā, būs arī inaugurācijas balle.

Katrā ziņā – prezidentūras pārņemšanai jābūt gludākai nekā jebkad, ja atceramies, ka jaunais prezidents Valda Zatlera laikā arī pats bija kancelejas vadītājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti