Dienas ziņas

Plāno novērst kļūdaino lēmumu par iestājpārbaudījumiem ģimnāzijās

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Saeimas komisija atbalsta grozījumus Imigrācijas likumā

Virza tālāk nelielos atvieglojumus uzturēšanās atļauju pagarināšanai Krievijas pilsoņiem

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien, 4. aprīlī, galīgajā lasījumā steidzamības kārtā atbalstīja grozījumus Imigrācijas likumā. Tie paredz noteikt valsts valodas pārbaudi Krievijas pilsoņiem. Iekšlietu ministrija (IeM) piedāvāja nelielus atvieglojumus. Proti, ja pieteikums uzturēšanās atļaujas pagarināšanai būs iesniegts līdz 1. septembrim, Krievijas pilsoņi varēs turpināt dzīvot Latvijā, bet Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) būs tiesības viņu pieteikumus izskatīt līdz gadam.

Steidzamības kārtā skatītajam likumprojektam, ko šodien skatīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija, IeM bija rosinājusi noteikt nelielus atvieglojumus uzturēšanās atļauju pagarināšanai Krievijas pilsoņiem. Piemēram, ja ar pirmo reizi neizdotos nokārtot valsts valodas pārbaudi, to līdz novembra beigām varētu kārtot atkārtoti un attiecīgi apliecinājumu par valodas zināšanām iesniegt līdz gada beigām.

Ministrijas priekšlikums arī paredz, ka Krievijas pilsonim pastāvīgās uzturēšanās atļauja būs derīga līdz 1. septembrim, ja PMLP līdz šim termiņam nebūs saņemts pieteikums Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai vai arī netiks saņemta informācija par pieteikšanos pārbaudes kārtošanai, lai noteiktu valodas prasmi.

Vairāku partiju deputāti rosināja noteikt atvieglojumus gados vecākiem cilvēkiem. 

"Nemocīsim tos vecos cilvēkus. Viņiem jau neko šeit nevajag. Viņiem vajag nodzīvot šeit līdz galam, un kāda nu ir tā situācija izvērtusies ar to neizdarību, kas ir izvērtusies 30 gadu garumā, tāda tā ir," sprieda Saeimas opozīcijas deputāts Edmunds Zivtiņš ("Latvija pirmajā vietā").

"Mazliet cilvēciskumu saglabāt un ļaut šiem cilvēkiem nodzīvot savas vecumdienas Latvijā. Viņi tomēr izvēlējās šo valsti, zemi par mājām," piebilda Saeimas deputāte Glorija Grevcova (pie frakcijām nepiederoša).

Visai asa vārdu pārmaiņa izvērtās starp frakcijas "Stabilitātei" un Nacionālās apvienības deputātiem:

Saeimas deputāte Svetlana Čulkova ("Stabilitātei"): "Tad atgriežam viņam nodokļus."

Saeimas deputāts Jānis Dombrava (Nacionālā apvienība): "Tad varbūt viņš var apmaksāt okupācijas sekas par noziegumiem, kurus pastrādāja PSRS laikā."

Čulkova: "Varat aizbraukt uz mežu un paprasīt par to."

Dombrava: "Bija iemitinājušies to personu īpašumā, kas bija izsūtīti uz Sibīriju."

Čulkova: "Tagad arī sūtīsim, deportāciju taisīsim?"

KONTEKSTS:

Imigrācijas likuma grozījumu dēļ tiem cilvēkiem, kas iepriekš bijuši Latvijas pilsoņi vai nepilsoņi, bet pieņēmuši Krievijas pilsonību, prasība pēc valsts valodas zināšanām sarunvalodas līmenī ir obligāta.

Aptuveni 9000 cilvēku valodas pārbaudei nav pieteikušies, un viņiem jārēķinās, ka pastāvīgās uzturēšanās atļaujas termiņš līdz ar to beigsies līdz ar 1. septembri. Kas tomēr pārdomās, var pieteikties valodas pārbaudei vispārējā kārtībā, kas negarantē, ka eksāmenu varēs paspēt nokārtot laikus.

Iekšlietu ministrija rosināja dot ilgāku laiku izskatīt Krievijas pilsoņu pieteikumus jaunās pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanai un pieteikumu un valodas eksāmenu atkārtotās kārtošanas laikā neanulēt iepriekšējās uzturēšanas atļaujas.

Tikmēr Satversmes tiesā ierosinātas jau četras lietas par jaunajām Imigrācijas likuma prasībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti