Paplašina iespējas palīdzēt pusaudžiem ar psihiskās veselības un uzvedības traucējumiem

Lai nodrošinātu sabiedrībā balstītu pakalpojumu pieejamību pusaudžiem ar psihiskās veselības un uzvedības traucējumiem, Veselības ministrija radusi iespēju iekšējā līdzekļu pārdalē novirzīt 1,3 miljonus eiro Garastāvokļu traucējumu programmas pieejamības nodrošināšanā un turpināšanā Rīgā un reģionos, informēja ministrija.

Garastāvokļu traucējumu programma ietver multiprofesionālās komandas darbu, nodrošinot klīnisko un veselības psihologu, kognitīvi biheiviorālās psihoterapijas terapeitu, mākslas terapeitu, uztura speciālistu konsultācijas. Nepieciešamības gadījumā ir pieejamas psihiatra konsultācijas.

Kopš 2021. gada cenšoties mazināt Covid-19 pandēmijas sekas un stiprināt bērnu un jauniešu psihoemocionālo veselību, daļa pūļu tika veltīta tieši pusaudžu psihiskās veselības aprūpes pakalpojumu izvēršanai. Tas darīts, stiprinot Pusaudžu resursu centra kapacitāti Rīgā un Liepājā, kā arī atverot piecas jaunas reģionālās filiāles Ventspilī, Valmierā, Daugavpilī, Jelgavā un Rēzeknē.

Lai gan tika izstrādāts psihiskās veselības aprūpes organizēšanas uzlabošanas plāns 2023.–2025.gadam, tomēr paredzētajiem pasākumiem nepieciešamais papildu finansējums netika piešķirts, kā rezultātā ir apdraudēta sabiedrībā balstīta pakalpojuma pieejamība bērniem un jauniešiem ar psihiskās veselības un uzvedības traucējumiem. Tādēļ Veselības ministrija paredz izdevumu pārstrukturizēšanu no esošajiem resursiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti